کد خبر: 4104516
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶

تشکیل نهضت سواد رسانه‌ای ضرورت دارد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بر اهمیت تبیین و روشنگری در برابر هجمه‌های دشمنان به نسل جوان تاکید کرد و گفت: ضرورت تشکیل نهضت سواد رسانه‌ای همانند نهضت سوادآموزی در سال‌های اوایل انقلاب اسلامی به وضوح مشهود است.

حجت الاسلام اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در نشست ستاد استانی بزرگداشت یوم‌الله نهم دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) که امروز، 13 آذرماه در سالن اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار کرد: یوم‌الله نهم دی یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی و روز خروش مردم انقلابی ایران علیه فتنه‌گران است.

وی با بیان اینکه مردم گیلان جزو استان‌های پیشتاز در خلق حماسه نهم دی بودند، افزود: خلق حماسه هشتم دی‌ماه یک روز زودتر از سراسر کشور، سبب درخشش نام گیلان در قله بصیرت و دفاع از حریم ولایت شده است.

اشجری با بیان اینکه دوم تا نهم دی‌ماه با عنوان هفته بصیرت و همچنین دهم تا نوزدهم دی‌ماه همزمان با سالروز شهادت سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی» با عنوان دهه مقاومت نام‌گذاری شده است، گفت: دستگاه‌های اجرایی، نهادهای فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد از همه ظرفیت‌های خود برای تبیین این دو مناسبت مهم استفاده کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بر اهمیت زمینه‌سازی حضور مردم در مناسبت‌های انقلابی تاکید و تصریح کرد: حضور پر شور و شعور مردم در مناسبت‌های انقلاب اسلامی گواه ایستادگی آنان تا آخرین قطره خون پای آرمان والای انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی به همراهی و حضور مردم در صحنه‌های انقلاب اسلامی است، گفت: جهانیان نمونه این حضور گسترده و آگاهانه مردم را در یوم‌الله سیزدهم آبان سال‌جاری مشاهده کردند و پیام انقلابی ملت ایران را شنیدند.

اشجری با بیان اینکه عداوت و دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی پایان‌ناپذیر است، افزود: توطئه‌های مستمر و دسیسه‌های پی‌درپی دشمنان، نشانه حیات، سرزندگی، اقتدار و اثرگذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به نقش‌آفرینی استکبار جهانی در اغتشاشات اخیر کشور، افزود: یکی از شایع‌ترین سلاح‌های دشمن در اغتشاشات اخیر، تمسک به دروغ به منظور فریب افکار عمومی است.

وی بر اهمیت تبیین و روشنگری در برابر هجمه‌های دشمنان به نسل جوان تاکید کرد و گفت: ضرورت تشکیل نهضت سواد رسانه‌ای همانند نهضت سوادآموزی در سال‌های اوایل انقلاب اسلامی به وضوح مشهود است.

اشجری، جهاد تبیین را اساسی‌ترین وظیفه کنونی نخبگان، اندیشمندان، اصحاب قلم و هنر دانست و تصریح کرد: تبیین فتنه سال ۸۸ و تشریح ابعاد اغتشاشات اخیر، درس عبرتی برای فتنه‌های احتمالی و توطئه‌های پیش رو خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ستاد بزرگداشت یوم‌الله نهم دی در شهرستان‌ها و بخش‌های سراسر استان خبر داد و اظهار کرد: ۱۳۵ پیشنهاد به منظور بزرگداشت باشکوه هفته بصیرت و میثاق عاشورایی امت با ولایت در ستاد استانی به تصویب رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha