کد خبر: 4089690
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

لیدرهای اصلی اغتشاشات در گیلان دستگیر شدند

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه لیدر‌هایی که در سطح استان در این اغتشاشات حضور مؤثر داشتند دستگیر شدند، گفت: بر اساس آمار ۳۹ درصد دستگیرشدگان علت حضور خود را تأثیرات رسانه‌های غربی و ۶۰ درصد آن‌ها نیز علت حضور در اغتشاشات را هیجان حضور در صحنه بیان کردند.

سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، سردار عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس گیلان امروز، 12 مهرماه در همایش «جهاد تبیین در جنگ روایت‌ها» که ویژه فعالان رسانه‌ای استان در سالن اجتماعات لشکر عملیاتی سپاه استان برگزار شد، با اشاره به اغتشاشات اظهار کرد: ملت‌ ایران بارها ثابت کرده پای نظام و انقلاب ایستاده و همچنان هم می‌ماند نمونه آن را اخیرا بعد از اقامه نماز جمعه در راهپیمایی حماسی علیه اغتشاشگران شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه مشکل دشمنان با ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئله حجاب یا دین نیست بلکه آنان به دنبال تجزیه ایران هستند، افزود: انقلاب اسلامی با این هجمه‌ها بهم نمی‌ریزد بلکه قوی‌تر و مصمم به مسیر خود ادامه می‌دهد.

عبدالله‌پور گفت: برنامه‌ریزی دشمنان برای چند ماه آینده بود که فوت مرحومه مهسا امینی بهانه‌ای برای زودتر اجرا شدن برنامه‌های‌شان شد اما ملت ایران مانند صخره سخت مقابل توطئه‌های آنان ایستاد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اغلب دستگیرشدگان حالت غیرعادی داشتند یا مصرف‌کننده گل بوده‌اند و هیچ سابقه سیاسی نداشتند و حتی از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار هم نبودند، تصریح کرد: با تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی همه لیدرها و کسانی که به اموال مردم و دولت آسیب زدند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه از نظر امنیتی بر اوضاع مسلط هستیم، ادامه داد: لیدرهایی که در سطح استان در این اغتشاشات حضور مؤثر داشتند و عامل بودند، دستگیر شدند؛ اغلب دستگیرشدگان از نسل جدید هستند که 94 درصد آنان آقا و 6 درصد بانوان بودند.

عبدالله‌پور با اشاره به شناسایی، دستگیری و انهدام کانون‌ها و تیم‌های شورشی در استان گفت: بر اساس آمار 39 درصد دستگیرشدگان علت حضور خود را تأثیرات رسانه‌های غربی و 60 درصد آنها نیز علت حضور در اغتشاشات را هیجان حضور در صحنه بیان کرده‌اند؛ در بین دستگیر شدگان از شهرها و استان‌های مختلف به چشم می‌خورند.

فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: بعد از انقلاب چنین فتنه‌ای با این حجم از ساماندهی در استان گیلان و کشور را نداشتیم ولی آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر درس‌هایی برای جمهوری اسلامی داشته و آن هم اتحاد و وحدت ملت ایران در مقابل تمامی حوادث بوده است.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی و ابزار رسانه در هدایت آشوب‌ها، گفت: رسانه‌ها باید در عصر جنگ شناختی با جهاد تبیین نقش آفرینی کنند، لذا برای حفظ انقلاب از هیچ چیزی نترستید، انفرادی یا جمعی از انقلاب دفاع کنید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha