کد خبر: 4079140
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

قرآن کریم در تمام عرصه‌های فردی و اجتماعی زندگی تاثیرگذار است

شرکت‌کننده مسابقات جام قرآنی ضحی در گیلان بیان کرد: انس با قرآن موجب می‌شود نوای قرآن در فضای خانه طنین‌انداز شود و آوا، کلام و معنای قرآن در زندگی فرد جریان یابد و در همسرداری، تربیت فرزند، دغدغه‌های زندگی و نحوه حل مسائل تاثیرات چشمگیری دارد.

مینا ایمانی فلاح شرکت‌کننده نخستین جام حافظان و قاریان قرآن کریم گیلان

مینا ایمانی فلاح، شرکت‌کننده نخستین جام حافظان و قاریان قرآن کریم گیلان «ضحی»، روز گذشته، ۲۷ مردادماه در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان بیان کرد: در رشته قرائت و ترتیل قرآن کریم از تیم شهید محسنی پاشاکی از شهرستان لنگرود در این مسابقات شرکت می‌کنم. شهید پاشاکی از شهدای قرآنی استان هستند که در عملیات آزادسازی خرمشهر به شهادت رسیدند.

وی با بیان این‌که از زمان دانش‌آموزی در مسابقات قرآنی شرکت کرده‌ام و موفق به کسب مقام در مراحل استانی شده‌ام، اظهار کرد: مسابقات گروهی جام ضحی مدلی است که برای اولین بار در کشور در حال برگزاری هست و به دلیل گروهی بودن مسابقه، بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.

ایمانی فلاح ادامه داد: عملکرد هر عضو در امتیاز کلی تیم تاثیرگذار بوده و می‌تواند باعث کسب امتیاز بالاتر یا پایین‌تر شود که مسئولیت افراد را افزایش می‌دهد و در عین حال، در کنار هم بودن کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و استرس مسابقات کاهش پیدا کند.

این چهره قرآنی با اشاره آیه دوم سوره مائده، اذعان کرد: در این آیه شریفه آمده است وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى، در نيكوكارى و پرهيزگارى با يكديگر همكارى كنيد. همان‌گونه که در زمان تعیین اعضای گروه در مسابقات، برنامه‌ریزی می‌شود که با توجه به توانمندی‌های افراد در زمینه صوت، لحن یا تجوید هم‌گروه شوند و بتوانند نقاط ضعف همدیگر را پوشش بدهند تا گروه موفق شود.

وی تاکید کرد: انس با قرآن موجب می‌شود نوای قرآن در فضای خانه طنین‌انداز شود و آوا، کلام و معنای قرآن در زندگی فرد جریان یابد. قرآن در انتخاب همسر و همسرداری، تربیت فرزند، دغدغه‌های زندگی و نحوه حل مسائل و استرس‌های زندگی‌اش تاثیر می‌گذارد. تفاوت نوع، مسیر زندگی و شکل روابط فردی و بین‌فردی شخصی که با قرآن انس دارد در مقایسه با سایرین کاملا محسوس است.

وی خاطرنشان کرد: اگرفرزندم تمایل داشته باشد حتما او را تشویق خواهم کرد تا حافظ قرآن شود تا همیشه این نور را با خود داشته باشد. اگرچه حرکت‌های ارزشمندی در حال انجام است اما از مسئولین درخواست داریم بیشتر به ظرفیت‌ها و فعالیت‌های قرآنی استان توجه کنند و بپردازند. پیامبر(ص) در آخرین لحظات عمر با برکتشان توصیه کردند که به اهل بیت و قرآن تمسک و توسل بجویید. لذا همه باید کمک کنیم تا جامعه به همین سمت سوق پیدا کند و مردم پرداختن به قرآن را یکی از برنامه‌های اساسی و اصلی خودشان در زندگی قرار بدهند و در جای جای زندگی‌شان از نکات و الگوهایی که قرآن اشاره کرده بهره بگیرند.

انتهای پیام
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عباس ایمانی فلاح .فرزند رمضانعلی. مسلمان .شیعه.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۰:۱۲
0
0
یاهو.باتوکل بخدابسیار عالی بود وبه تجربه که دارم قبول دارم
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha