کد خبر: 4059991
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

نمایندگان مجلس بر رفع مشکلات مردم اهتمام داشته باشند

امام جمعه رشت، نظارت بر حوزه انتخابیه را ماموریت مهم نمایندگان مجلس دانست و متذکر شد: نمایندگان مجلس بر رفع مشکلات مردم اهتمام داشته باشند.

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز، 6 خرداد در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، شنبه هفته آینده را مصادف با روز قانون و آغاز هفته مجلس عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطالب سودمند بسیاری فرمودند که یکی از آن موارد، آسیب ورود نمایندگان در امور اجرایی است.

وی با بیان اینکه تقنین قوانین برای کشور و نظارت بر حسن اجرای قوه مجریه از وظایف قانونی، شرعی و عرفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید در اختصاص اعتبارات و اجرای طرح ها نظارت داشته باشند، اما هشدار می دهم نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها نباید دخالت کنند.

امام جمعه رشت، نظارت بر حوزه انتخابیه را ماموریت مهم نمایندگان مجلس دانست و متذکر شد: نمایندگان مجلس بر رفع مشکلات مردم اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مانند مردم تصمیم ساز خواند و بیان کرد: باید تلاش کنید جوانان دست پاک و چشم پاک در تصدی ها وارد شوند و اگر مدیری فاسد بود به مسئولان با دلیل اعلام کنید و این مطالبه مردم نیز هست.

وی با قدردانی از بنیانگذاران، برگزارکنندگان و مجریان سرود «سلام فرمانده»، خاطرنشان کرد: اجرای سرود «سلام فرمانده» جهاد است و نوجوانان و جوانان این سرود را عاشقانه و با اشک و سوز در مناطق مختلف کشور مانند میدان شهدای ذهاب رشت و ورزشگاه آزادی برگزار کردند.

آیت الله فلاحتی به وضعیت تولید نامطلوب گندم در دنیا اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه نگرانی در حوزه تامین گندم نداریم و خرید تضمینی از کشاورزان انجام می شود، اما برخی افراد سودجو به دنبال ایجاد اختلال در چرخه اقتصادی کشور هستند.

وی با بیان اینکه ملت در استفاده بهینه از گندم دولت و مسئولان را یاری دهند تا آرد سالم و مناسب به دست مردم برسد، گفت: مسئولان تلاش کنند علاوه بر خودکفایی در محصول استراتژیک گندم، مقدمات صادرات آن را فراهم کنند.

امام جمعه رشت، با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، عنوان کرد: امام صادق(ع) می فرمایند؛ اگر کسی در زندگی به دیگران ظلم کند خدا بلایی در جان، مال و فرزندان او می اندازد و در این راستا ائمه اطهار(ع) ذره ای ظلم به کسی روا نداشتند و حتی از حق شخصی خود گذشتند.

وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و دهه کرامت، گفت: وجود مبارک امام رضا(ع) و خواهر گرامی ایشان کشور ما را نورانی کرده است و باید از این ظرفیت معنوی بهره ببریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :