کد خبر: 3928206
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
امام جمعه رشت، با اشاره به رابطه وضعیت اقتصادی با مسئله مسکن گفت: متاسفانه در سال های اخیر توجهی به مسکن مردم نشده است، در حالی که فعالیت در بخش مسکن می تواند بسیاری از بخش های اقتصادی کشور را فعال کند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت امروز، 18 مهرماه در خطبه های نماز جمعه این شهر، تصویب قانون کاپیتولاسیون به دست وکلای ملت در سال 43 را چیزی جز ذلت برای مردم ایران ندانست و اظهار کرد: امام خمینی(ره) مخالفت خود با این قانون ننگین را اعلام و اسلام و قرآن را مایه عزت و استقلال و آزادی ملت معرفی کرد.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ملت ایران ادامه دارد، تصریح کرد: امرور با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری همه توطئه های دشمنان نقش بر آب شده و جمهوری اسلامی را در دنیا به عزت و اقتدار می شناسند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به رابطه وضعیت اقتصادی با مسئله مسکن، افزود: متاسفانه در سال های اخیر توجهی به مسکن مردم نشده است، در حالی که فعالیت در بخش مسکن می تواند بسیاری از بخش های اقتصادی کشور را فعال کند.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه دولت ها باید مسکن مردم را یکی از اولویت های کاری خود بدانند، گفت: ورود بخش خصوصی به مسئکه مسکن خسارت زاست و دولت باید تامین مسکن مردم را بر عهده بگیرد، زیرا ساخت و ساز توسط بخش خصوصی برای بی مسکنان سودی ندارد؛ همچنین دولت باید اشتغال را به سمت مسکن ببرد.

وی ادامه داد: قرار بود هر دولت یک میلیون مسکن در کشور بسازد که به آن بی توجهی شده است و ملت می خواهد دولت و مجلس این بخش مهم که موجب تامین معیشت مردم نیز می شود را جدی بگیرند.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به نقش عربستان سعودی در توطئه علیه مسلمانان، یادآور شد: عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی با حمایت عربستان شکل گرفته است و اکنون می خواهند خودشان با اسرائیل رابطه داشته باشند.

وی با بیان اینکه خیانت علیه مسلمانان چیزی جز ذلیل شدن برای حکومت سران نگون بخت عرب ندارد، اضافه کرد: افرادی خیره سر که در دنیای اسلام جا خوش کرده و بنده نظام سلطه هستند، بیشترین ضرر را به مسلمانان می رسانند و امیدواریم روزی نابود شوند.

امام جمعه رشت، حیا و عفت را لازمه دین داری دانست و اضافه کرد: شهوت رانی در اسلام جایگاهی ندارد، زیرا موجب ریزش اخلاقی می شود و افرادی که در مسائل جنسی عفت می ورزند، مورد محبت خداوند قرار می گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: