کد خبر: 3916096
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
کتاب «شهید امیر» خوانشی روایی و تحلیلی از احوالات و خاطرات زندگی شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده، اولین شهید مدافع حرم گیلان امروز در دانشگاه گیلان رونمایی شد.

به گزارش ایکنا از گیلان، همزمان با هفته بزرگداشت شهدای مدافع حرم کتاب «شهید امیر» که خوانشی روایی و تحلیلی از احوالات و خاطرات زندگی شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده، اولین شهید مدافع حرم گیلان است، امروز با حضور مسئولان و خانواده شهید در دانشگاه گیلان رونمایی شد.

کتاب خاطرات زندگی شهید مدافع حرم با عنوان «شهید امیر» به همت مهدی هدایتی شهیدانی در 177 صفحه در قطع رقعی به چاپ رسیده است.

رونمایی از کتاب زندگینامه اولین شهید مدافع حرم گیلان

در بخشی از این کتاب آمده: یکی از دوستان امیر روایت می‌کرد که از همان روزهای ورود به سوریه، شهید علیزاده او را پیش خود برده است، شنیده می‌شد که از آن سوی میدان نبرد صدای اذان می‌آید و در هر دو جبهه افراد نماز می‌خوانند. برایش جای سوال بود این چه جنگی است که مسلمانان دارند با هم می‌جنگند؟ شهید در پاسخ به این سوال ضمن تشریح دلایل سیاسی، نظامی و عقیدتی پیکار با تروریست‌ها و کفار در سوریه، به او می‌گوید" من استخاره کردم که جنگیدن ما اینجا چه حکمی دارد، نبرد ما به تایید قرآن نبرد حق علیه باطل است". صبح همان روز شهادت، امیر کلید کمد وسایلش را به همان دوستش داد و به او گفت" این کلید کمد وسایل من است، اگر اتفاقی برایم افتاد این وسایل را به دست خانواده‌ام برسان"...

فرازی از وصیتنامه شهید امیررضا علیزاده

وضعیت جان امروز وضع عجیب و پیچیده‌ای است تمام جهان کفر با تمام توان به جنگ با نور الهی آمده و درصدد است تا با هجمه‌ای تمام عیار این نور را خاموش نمایند. در این راستا کشتار سربازان خداوند در زمین، تجاوز و تعدی به آسایش و آرامش مسلمانان، سلب حاکمیت اسلام از بلاد مسلمانان و جایگزین نمودن شبه مسلمانان بر این بلاد حمایت از ظلم و ستم و... از الفبای اقدامات نکبت‌بار رژیم طاغوتی و کافر است. در این حال با الهام و اراده الهی مردم دنیا به خروش آمده‌اند و یک به یک نظام‌های وابسته به دنیای الحاد را سرنگون می‌نمایند.

سعی کنید حزب الله باشید و حزب الله باقی بمانید، نه حزب باد که در مواجهه با حزب الشیطان دچار از هم گسیختگی روحی، روانی و فکری می‌شوند و در کلام و عمل همراه آن‌ها می‌شوند.

گفتنی است؛ سرهنگ دوم پاسدار شهید امیررضا علیزاده، اولین شهید مدافع حرم استان گیلان است که 10 اردیبهشت ماه سال 1392 در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: