کد خبر: 3915861
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
معاون استاندار گیلان، یکی از برنامه های شاخص جهت بزرگداشت سالروز ورود آزادگان را خاطره گویی دانست و گفت: آزادگان ما باید به تبیین سال های اسارت و آموزه های آن بپردازند تا نسل جوان با قهرمانان واقعی خود آشنا شوند.

به گزارش ایکنا از گیلان، محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان امروز، 20 مردادماه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با محوریت بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برگزار شد، رشادت ها و ایثارگری های شهدا، جانبازان و آزادگان را عامل قوام و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: آزادگان ما بهترین سال های عمرشان را در زندان های دشمن گذراندند.

وی با بیان اینکه زندان های رژیم بعث به هیچ یک از مناسبات انسانی و بین المللی در قبال اسرای ایرانی پایبند نبود، تصریح کرد: دوران اسارت دوران سختی را برای آزادگان رقم زد و شکنجه های فراوان روحی و جسمی طاقت فرسا را متحمل شدند، اما همچنان در راه دفاع از انقلاب و نظام اسلامی ماندند.

معاون استاندار گیلان، با تاکید بر لزوم تجلیل از آزادگان به ویژه در ایامی که به نام آنان مزین شده است، افزود: یکی از برنامه های شاخص جهت بزرگداشت سالروز ورود آزادگان خاطره گویی است. در واقع آزادگان ما باید به تبیین سال های اسارت و آموزه های آن بپردازند تا نسل جوان با قهرمانان واقعی خود آشنا شوند.

قاسم نژاد، با بیان اینکه در حوزه بیان خاطرات دوران اسارت از زبان آزادگان غفلت شده است، خاطرنشان کرد: آزادگان جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و در سنگر اسارت نیز از آرمان های انقلاب دفاع کردند و اکنون به واسطه شرایط سخت زندان های دشمن، از سلامت جسم برخوردار نیستند و باید بیشتر مورد توجه جامعه و مسئولان قرار گیرند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از ماموریت های اصلی همه دستگاه ها و ادارات دانست و بیان کرد: امروزه به واسطه تسلط بیماری کرونا بر مناسبات اجتماعی، برنامه ریزی ها برای برگزاری ویژه برنامه های ملی و مذهبی متفاوت شده و باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را سرلوحه خودمان قرار دهیم.

معاون استاندار گیلان، خواستار استفاده بیش از پیش از ظرفیت فضای مجازی در برگزاری ویژه برنامه ها شد و گفت: خوشبختانه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی در این بخش فراهم شده و با توجه به گسترده مخاطبان، باید استفاده بهتر و بیشتری برای تبیین آرمان های انقلاب به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت از این فرصت داشته باشیم.

قاسم نژاد، بر تجلیل از آزادگان شاغل در همه دستگاه ها تاکید کرد و یادآور شد: آزادگان یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و گرامیداشت آنان گرامیداشت شعائر اسلامی و انقلابی است.

کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان نیز، اجرای برنامه های جدید و خلاقانه را در جذب مخاطب موثر دانست و اظهار کرد: صداوسیما به برگزاری ویژه برنامه های گفت وگومحور با حضور آزادگان و خاطره گویی آنان به مناسبت 26 مرداد اقدام کند.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها از آزادگان شاغل کلیپ های یک دقیقه ای تهیه کنند، گفت: اگر می خواهیم نسل آینده ما با فرهنگ ایثار و شهادت عجین باشد، باید به معرفی الگوهای دفاع مقدس برای آنان بپردازیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: