کد خبر: 3881826
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع از فردا ثبت نام کنند، گفت: گیلان پنج کاروان مدینه قبل در حج تمتع 99 دارد.

حسن فعال، مدیر حج و زیارت استان گیلان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان،‌ از آغاز ثبت نام دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع 99 خبر داد و اظهار کرد: سازمان حج و زیارت برای حضور حجاج کشورمان در این مراسم عبادی و سیاسی، برنامه‌ریزی لازم را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات برگزاری مراسم حج تمتع 99، افزود: دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 31 فروردین ماه 1386 که قبلا نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه «https://reserve.haj.ir» اقدام کرده و اولویت اصلی محسوب می شوند، از ساعت 10 صبح فردا، 9 اسفندماه برای ثبت نام در کاروان ها به دفاتر حج و زیارت استان مراجعه کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1386 را اولویت ذخیره دانست که باید از 21 اسفندماه اقدام به ثبت نام در کاروان ها کنند و یادآور شد: فراخوان این دسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری عمومی نبوده و صرفا جهت فراهم شدن امکان مراجعه آنها به سامانه جهت اطلاع از ظرفیت های خالی احتمالی و در صورت تمایل رزرو در این ظرفیت هاست لذا ظرفیت جدیدی در سطح استان برای پذیرش این افراد با توجه به شیوه فراخوان متصور نیست و ثبت‌نام قطعی از این افراد منوط به وجود ظرفیت خالی می باشد.

فعال خاطرنشان کرد: در صورت عدم مراجعه اولویت های اصلی در زمان مقرر از تاریخ 21 اسفندماه ظرفیت های خالی موجود در کاروان ها توسط دفاتر حج و زیارت استان با فراخوان از اولویت های ذخیره تکمیل خواهد شد.

وی ثبت‌نام قطعی در کاروان را منوط به مراجعه و ارائه به موقع مدارک به مدیر کاروان، پرداخت بخش اول هزینه سفر به میزان 25 میلیون تومان و انجام معاینات پزشکی دانست و گفت: گیلان 53 دفتر خدمات زیارتی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه گیلان پنج کاروان مدینه قبل در حج تمتع 99 دارد، عنوان کرد: دو کاروان مربوط به شهرستان رشت است و شهرستان های آستانه اشرفیه، لنگرود و تالش هر کدام یک کاروان دارند.

مدیر حج و زیارت گیلان انتخاب کاروان و ثبت‌نام اولیه در کاروان های حج تمتع 99 را غیرحضوری دانست و اضافه کرد: متقاضیان می‌بایست ابتدا نسبت به ثبت‌نام اولیه در یکی از کاروان ها مبادرت کنند. در صورت عدم انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌ها توسط مشمولین تشرف در زمانبندی اعلام شده، اولویت‌های ذخیره به صورت روزشمار فراخوان خواهند شد.

وی با بیان اینکه گیلان در حج تمتع امسال 469 زائر داشت،‌ خاطرنشان کرد: کاروان‌های گیلان در حج تمتع 98 نیز مدینه‌قبل بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: