کد خبر: 3881806
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
اداره کل اوقاف گیلان برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تمهیدات بهداشتی خاصی را در ادارات اوقاف و بقاع متبرکه اجرایی می‌کند.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به هماهنگی ملی برای کمک به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار کرد: سازمان اوقاف هم به جهت دارا بودن مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نقش مهمی در کنترل ویروس کرونا و کمک به سلامتی جامعه دارد.

وی به انجام اقدامات پیشگیرانه از انتشار شیوع و انتقال ویروس کرونا در اداره اوقاف گیلان اشاره کرد و گفت: طبق ابلاغ کمیته پدافند غیرعامل سازمان اوقاف کارکنان ادارات تا اطلاع ثانوی برای گزارش تردد، از شیوه ثبت اثرانگشت استفاده نکنند و از روش جایگزین از جمله استفاده از کارت هوشمند و یا روش سنتی استفاده می‌کنند.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه توزیع غذا و مواد خوراکی در بقاع و اماکن متبرکه تا اعلام رفع خطر آلودگی عمومی ممنوع شده است، افزود: برگزاری همایش‌، نمایشگاه‌، اجتماعات در ادارات و بقاع متبرکه تنها با هماهنگی دبیر کمیته پدافند غیرعامل سازمان امکان‌پذیر است و درصورت عدم ضرورت می‌بایست حذف و یا به تعویق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و روسای ادارات موظفند مواد شوینده و ضدعفونی کننده، ماسک و سایر اقلام مورد نیاز را با هماهنگی مراکز مرتبط به حد نیاز تهیه و تامین نموده و در دسترس کارکنان خود قرار دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: ضدعفونی و استریل نمودن درب‌های ورودی و خروجی ادارات، بقاع و اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و کلیه سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند به طور دائم در بازه‌های زمانی مناسب انجام می‌شود.

علیزاده تاکید کرد: ادارات اوقاف و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در همکاری با مسئولین استانی و شهرستانی از ظرفیت تبلیغات محیطی ادارات و بقاع متبرکه به منظور آگاهی بخشی عمومی و کمک به اموری که منجر به کاهش شیوع بیماری گردد، هرگونه همکاری را خواهند داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: