کد خبر: 3863133
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبرداد:
گروه اجتماعی - مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: اهدای سبد غذایی با هدف محرومیت‌زدایی و پیشگیری از فقر و تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال که دچار سوء تغذیه هستند انجام می‌شود.

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر ۶ سال یکی از برنامه های مهم این نهاد است، اظهار کرد: برای جلوگیری از سوء تغذیه کودکان تحت حمایت این نهاد کودکان در بازه زمانی ۶ ‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند کلاس و کارگاه‌های آموزشی و طرح‌های پیشگیری برای این افراد هم برگزار می‌شود تا در این موارد بیماری را به حداقل کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه میانگین دریافتی هر کودک مبتلا به سوء تغذیه در استان ماهیانه 100 هزار تومان است، افزود: در هشت ماهه سال جاری چهار بسته غذایی بین این کودکان توزیع شده است و دو بسته دیگر نیز طی روزهای آینده توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه هزار و ۸۹۳ کودک مبتلا به سوء تغذیه استان از سبد غذایی در سال جاری بهره‌مند شدند، ادامه داد: اهدای سبد غذایی با هدف محرومیت‌زدایی و پیشگیری از فقر و تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال که دچار سوء تغذیه هستند، انجام می شود.

اهرابی سبد غذایی ویژه کودکان زیر ۶ سال دچار سوء تغذیه را شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی عنوان کرد و گفت: مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر ۶ سال قطعا در تسریع روند بهبودی آن ها اثرگذار است و خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر۶ سال مشارکت کنند.

وی اهدای سبد غذایی به مادران شیرده تحت حمایت را نیز از دیگر اقدامات این نهاد برشمرد و گفت: در سال جاری ۲۲ نفر از مادران شیرده از سبد غذایی بهره مند شده اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: