کد خبر: 3862825
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
گروه اجتماعی - مدیرکل اوقاف گیلان گفت: تصرف املاک وقفی و عدم پرداخت اجاره موقوفات به نوعی موقوفه خواری است که علاوه بر اثرات وضعی دنیوی، باعث معطل ماندن نیت واقف می‌شود.

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان امروز، 18 آذر در کارگروه بررسی تفاهم نامه تثبیت مالکیت موقوفات که با حضور نمایندگانی از اداره کل ثبت و بنیاد مسکن برگزار شد، تثبیت مالکیت موقوفات را حرکت در مسیر اهل بیت(ع) و دین و خدمتی بزرگ به موقوفات دانست و اظهار کرد: هر قدمی که برای خدمت به موقوفات برداشته شود خدمت به احیای اسلام است.

وی با بیان اینکه تثبیت مالکیت موقوفات از اصل موقوفات ارزشمندتر است، افزود: نگاه سازمان اوقاف به عملیات تثبیت مالکیت موقوفات یک نگاه قهری نیست بلکه در نخستین و مهمترین گام، عملیات تثبیت موقوفات به کمک نهادهایی مانند اداره کل ثبت اسناد و ادارات تابعه در شهرستان‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف گیلان تصریح کرد: سازمان اوقاف، نهادی در خدمت موقوفات، امامزادگان و نشر معارف اسلامی است و هرگونه تلاشی برای اعاده حقوق موقوفات در این سازمان در واقع کمک به ترویج و تبلیغ معارف اسلامی است.

علیزاده اظهار کرد: تصرف املاک وقفی و عدم پرداخت اجاره موقوفات به نوعی موقوفه خواری است که علاوه بر اثرات وضعی دنیوی، باعث معطل ماندن نیت واقف می‌شود، حق الناس هم محسوب خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: