کد خبر: 3843406
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه رشت با بیان اینکه روز به روز گرایش مردم به معنویت، دینداری و معارف اهل بیت(ع) بیشتر می‌شود، افزود: مردم ایران با بینش و بصیرت سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی و ولایی دشمن‌شناس هستند، اما عده‌ای تلاش می‌کنند این معرفت و معنویت را از بین ببرند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت، امروز، 29 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، با گرامیداشت فرارسیدن سی‌ونهمین سالگرد دفاع جانانه و غرورآفرین ملت ایران در هشت‌سال جنگ تحمیلی، اظهار کرد: ما در سایه جنگ تحمیلی به دستاوردهای فراوانی رسیدیم که مهمترین آن فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت است.

وی ارتقای صنعت نظامی و دفاعی ایران را یکی دیگر از دستاوردهای جنگ هشت‌ساله دانست و بیان کرد: در دفاع مقدس با استکبار جهانی رو به رو بودیم، اما با وحدت و اتحاد و انسجام دشمنان را به عقب راندیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب نسبت به همسایگانش بسیار عقب‌مانده بود، افزود: ‌ امروز به برکت انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و خون مطهر شهدا به رتبه‌های بالای دنیا در عرصه‌های علمی و فناوری و نظامی دست یافته‌ایم.

امام جمعه رشت امنیت و ثبات مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را بی‌بدیل دانست و افزود: ملت شجاع، بصیر و ولایتمدار ایران محصول انقلاب اسلامی است که در همه مسائل و مشکلات در صحنه حضور موثر دارند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه روز به روز گرایش مردم به معنویت، دینداری و معارف اهل بیت(ع) بیشتر می‌شود، اضافه کرد: مردم ایران با بینش و بصیرت سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی و ولایی دشمن‌شناس هستند، اما عده‌ای تلاش می‌کنند این معرفت و معنویت را از بین ببرند.

وی با اشاره به مشکلات مردم در حوزه اشتغال و معیشت و گرانی‌های بی‌سابقه، بیان کرد: آحاد مردم ما از وضعیت اداره کشور به ویژه در حوزه اقتصادی نگرانند و از بی‌عدالتی در حوزه‌های بهداشت و آموزش گله دارند لذا مسئولان باید شبانه‌روز کار و تلاش کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم ایران نسبت به آینده نظام امیدوار هستند، گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری راه برون‌رفت از مشکلات کنونی کشور انتخاب دولتی جوان، جهادی و انقلابی است تا گفتمان مقاومت را ایجاد کند و نگاه به خارج نداشته باشد.

این کارشناس دینی ضمن قدردانی از اقدامات مؤثر دستگاه قضا در راه مبارزه با فساد مالی و اداری،‌ متذکر شد: مردم و رسانه‌ها با دستگاه قضا همکاری کنند و فساد را فریاد بزنند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را نوعی موعظه و نصیحت برای اصلاح افراد دانست و یادآور شد: اگر موعظه و نصیحت از سر دلسوزی و خیرخواهی باشد تاثیرگذار خواهد بود لذا دین مبین اسلام از موعظه به عنوان یکی از روش‌های تربیتی یاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان همه انسان‌ها را نیازمند امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: انسان موعظه‌گر باید خودش را در مسیر موعظه دیگران قرار دهد، زیرا هیچ انسانی وجود ندارد که از موعظه بی‌نیاز باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: