کد خبر: 3822053
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
گروه اجتماعی ــ رئیس‌کل دادگستری گیلان با بیان اینکه یکی از اهداف رئیس جدید قوه قضائیه در گام دوم انقلاب و در مسیر تحول قضایی، تحقق اصل عدالت می‌باشد، گفت: توسعه توأم با عدالت صورت می‌گیرد.

به گزارش ایکنا از گیلان، احمد سیاوش‌پور، رئیس‌کل دادگستری استان گیلان، امروز، 3 تیرماه در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه که در سالن همایش‌های امام خمینی(ره) دادگستری کل استان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه و گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله دكتر بهشتی و 72 تن از یاران ایشان در هفتم تیرماه سال 60، این واقعه ناگوار را يادآور شهادت بهترين و پاکترين انسان‌ها دانست و از مقام شامخ این شهید بزرگوار به عنوان معمار دستگاه نوین قضایی و اولين رئيس ديوان عالی كشور تجليل كرد.

وی قوه قضائیه را یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: دستگاه قضایی در راستای اجرای عدالت و تضمین امنیت و سلامت جامعه با استواری و صلابت گام بر می‌دارد.

رئیس شورای قضایی گیلان با اشاره به اینکه قضاوت و نظارت بنا به اصل 156 قانون اساسی دو وظیفه دستگاه قضایی می‌باشد، گفت: عدالت، نتیجه و ماحصل این دو وظیفه است.

سیاوش‌پور با بیان اینکه یکی از اهداف رئیس جدید قوه قضائیه در گام دوم انقلاب و در مسیر تحول قضایی، تحقق اصل عدالت می‌باشد، عنوان کرد: قوه قضائیه در تعامل با سایر قوا و در راستای توسعه توام با عدالت اجتماعی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه توام با عدالت صورت می‌گیرد و امنیت نیز بستری برای تحقق عدالت است و تامین امنیت جامعه نیز با همکاری و تلاش نهادها و سازمان‌های مختلفی محقق می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در سال 97 حدود 500 هزار پرونده در چرخه رسیدگی دادگستری استان گیلان قرار گرفته است، یادآور شد:‌ از این تعداد 280 هزار پرونده جدید وارد مراجع قضایی شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: