کد خبر: 3901161
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه دولت و مجلس سیاسی‌کاری را کنار بگذارند و برای رفع معضلات مردم همگرایی و وحدت داشته باشند، یادآور شد: مردم از گرانی‌ها و وضعیت موجود نگرانند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 4خردادماه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه قدس گیلان در رشت برگزار شد، با تبریک عید سعید فطر به تمام برادران و خواهران ایمانی، اظهار کرد: یک ماه بندگی خدای متعال را انجام دادیم و پروردگار این عید بزرگ را نصیب ما کرد.

وی بزرگترین دستاورد ماه رمضان را انجام واجبات و ترک محرمات عنوان کرد و افزود: هر جا مسلمانان به احکام الهی عمل کردند به موفقیت رسیدند. در واقع انسان با انجام واجبات و ترک محرمات به معرفت الهی می‌رسد.

امام جمعه رشت با اشاره به روایتی از امیر مومنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه انسان عاقل از مستی ثروت، علم، قدرت، ستایش و جوانی اجتناب می‌کند، گفت: مستی‌های پنج‌گانه مذکور عقل را زایل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به نامگذاری «جهش تولید» توسط مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و متذکر شد: رهبر معظم انقلاب از تلاش‌های انجام شده در سال ۱۳۹۸ به طور اجمالی ابراز رضایت کردند، اما به آن افقی که جامعه اسلامی در نظر داشت، نرسیدیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم در سال جهش تولید با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و نیازهای داخلی و خارجی که وجود دارد، مسئولان مربوطه بتوانند جهش تولید را محقق کنند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار لبیک گویی به ندای مقام معظم رهبری توسط دولت با توجه به مدت باقی مانده از عمر آن شد و اظهار کرد: از نمایندگان مردم در مجلس جدید نیز می‌خواهیم تلاش کنند تا تولید رونق بگیرد و پاسخگوی تقاضای داخلی و بیرون از مرزها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس سیاسی‌کاری را کنار بگذارند و برای رفع معضلات مردم همگرایی و وحدت داشته باشند، یادآور شد: مردم از گرانی‌ها و وضعیت موجود نگرانند؛ البته منکر پیشرفت‌ها و رشد جامعه در بخش‌های مختلف پس از انقلاب تاکنون توسط دولت‌ها نیستیم زیرا درجا نزدیم و پیشرفت‌های بسیاری داشتیم، اما توقع مردم بیش از این است.

امام جمعه رشت، وعده‌های دولتمردان را بیش از فعالیت‌های انجام شده دانست و بیان کرد: اگر اختلاس‌ها، دزدی‌ها و سوء مدیریت‌ها نبود، آنقدر منابع داخلی داریم که موجب رشد و توسعه بیشتر کشور شود.

وی با بیان اینکه عفو و کرم نظام جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده و عده‌ای فرصت‌طلب به نفع منافع خود حرکت می‌کنند، گفت: اگر با مفسدان اقتصادی برخورد شود مردم امیدوارتر می‌شوند. مفسدان به ویژه مفسدان اقتصادی که درصدد رسیدن به منافع خود هستند بدانند که مجازات اسلامی و الهی در انتظار آنها است.

نماینده ولی فقیه در گیلان از شدت نظارت بر سازمان‌ها و نهادهای استان توسط دستگاه‌های نظارتی خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد از موقعیت خود سوء استفاده کند و قطع ید شد، گلایه نداشته باشد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به آمادگی حضور مردم در عرصه‌های مختلف، عنوان کرد: مردم در رزمایش مواسات برای کمک به نیازمندان به منظور لبیک به ندای مقام معظم رهبری جهادی عمل کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: