کد خبر: 3861852
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
گروه اجتماعی - استاندار گیلان با اشاره به این مطلب که پارک‌موزه دفاع مقدس فرصت گردشگری خوبی را برای شهر رشت فراهم می‌کند، افزود: بیان فرهنگ ایستادگی و مقاومت مردم گیلان در دوران دفاع مقدس هم برای گیلانیان و هم برای گردشگران این استان، اقدامی موثر در جهت توسعه فرهنگی است.

به گزارش ایکنا از گیلان، ارسلان زارع، استاندار گیلان امروز، 13 آذرماه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: دفاع مقدس یادآور حماسه بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است و بخش مهمی از تاریخ پرافتخار ملت ایران محسوب می‌شود.

وی دوران دفاع مقدس را مملو از فرازهای انسانی دانست که باید به نسل جوان انتقال یابد و افزود: بهره‌گیری از ادبیات، هنر و رسانه بستری اثرگذار برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس است.

استاندار گیلان گفت: ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ انقلابی، رویکردی اثرگذار در تقویت ولایت‌مداری، مقاومت و خودباوری دینی و ملی است.

زارع با بیان اینکه مردم گیلان با تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر در دوران دفاع مقدس نقش موثری در دفاع از ارزش‌های اسلامی و کیان میهن ایفا کردند، متذکر شد: ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان در تبیین نقش رزمندگان اثرگذار است.

وی با اشاره به این مطلب که پارک‌موزه دفاع مقدس فرصت گردشگری خوبی را برای شهر رشت فراهم می‌کند، افزود: بیان فرهنگ ایستادگی و مقاومت مردم گیلان در دوران دفاع مقدس هم برای گیلانیان و هم برای گردشگران این استان، اقدامی موثر در جهت توسعه فرهنگی است.

استاندار گیلان به وضعیت پارک‌موزه در حال ساخت دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و گفت: روند اجرای این پروژه مطلوب ارزیابی می‌شود. همچنین حفظ حریم شهدا و برگزاری فراگیر یادواره‌ها امری مهم است.

وی با اشاره به لزوم سرکشی مستمر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران، تاکید کرد: اجازه ندهیم برخی افراد برای رسیدن به اهداف خود و منافع کوتاه‌مدت جناحی و حزبی، از نام شهدا سوءاستفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: