کد خبر: 3855691
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان بیداری مسلمانان را سبب رشد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: یکهزار سال است که شیعه و سنی در ایران به ویژه گیلان در کنار همدیگر زندگی می‌کنند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 18 آبان ماه در همایش علما، طلاب، نخبگان علمی و معتمدان اهل سنت و شیعه تالش، رضوانشهر و آستارا که در دانشگاه پیام نور تالش برگزار شد، با تبریک میلاد رسول اکرم(ص) به تمام مسلمانان، اظهار کرد: براساس تاریخ اهل تسنن دوازدهم ربیع‌الاول ولادت پیامبر(ص) است و 17 ربیع‌الاول به نقل شیعه روز ولادت پیامبراکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) است.

وی با بیان اینکه نامگذاری هفته وحدت از سوی امام خمینی(ره) موجب شد تا دنیای کفر نتواند انشقاق در بین مسلمانان ایجاد کند، گفت: اگر تمام مسلمانان بر گرد پیامبر(ص)، قرآن و سنت جمع شوند جامعه اسلامی در تراز امت اسلامی ایجاد می‌شود. در واقع اگر مسلمانان پیام جامعه اسلامی به ویژه معمار کبیر انقلاب را دریابند، بسیاری از مشکلات امت اسلام برطرف می‌شود.

امام جمعه رشت به سه ویژگی مسلمان به مسلمان ظلم نمی‌کند، مسلمان برادر مسلمان خود را ذلیل نمی‌کند و مسلمان به مسلمان خیانت نمی‌کند اشاره کرد و افزود: اگر مسلمانان به این ویژگی‌ها عمل می‌کردند اکنون با این همه مشکلات در جوامع اسلامی مواجه نمی‌شدیم.

وی با اشاره به ایجاد فضای برادرکشی بین مسلمانان توسط دنیای کفر، بیان کرد: امروز بزرگترین جرم و جنایت در جامعه اسلامی را خادمین حرم انجام می‌دهند؛ بنابراین سرزمین وحی نباید در دست فاسدان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان سکوت اندیشمندان و فرهیختگان در دنیای اسلام را دردناک عنوان کرد و گفت: در تاریخ معاصر فرهیختگان دنیای اسلام حرکتی برای نجات اسلام انجام ندادند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه وحدت به معنای یکی شدن نیست، خاطرنشان کرد: هیچکدام از علمای اهل تسنن و شیعه نگفتند که از مذهب خود دست بردارید، بلکه در سایه محورهای وحدت و چنگ زدن به ریسمان الهی می‌توانیم به همدلی برسیم.

وی اقتدار دنیای کنونی اسلام را پر قدرت‌تر از نیم‌قرن گذشته ذکر کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند که آمریکا امروز ضعیف‌تر و وحشی‌تر از گذشته شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بصیرت در سایه تذکر تحقق پیدا می‌کند، متذکر شد: علما و فرهیختگان دنیای اسلام باید نسبت به همدیگر تذکر داشته باشند در سایه تذکر به بصیرت برسند.

آیت‌الله فلاحتی به فرماندهی ایران اسلامی برای تمام ملت‌ها علیه قدرت‌های ظالم اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی توانسته فتوحاتی در قلب ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه نیت در کنار هم بودن مهم است، بیان کرد: کنار گذاشتن بحث‌هایی که موجب تفرقه می‌شود، حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیداری مسلمانان را سبب رشد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: یک‌هزار سال است که شیعه و سنی در ایران به ویژه گیلان در کنار همدیگر زندگی می‌کنند. اگر کسی بخواهد آرامش بین شیعه و سنی را به هم بزند در غفلت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: