کد خبر: 3842747
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
گروه اجتماعی - فرماندار فومن با بی‌نظیر خواندن اجتماع اربعین حسینی، تصریح کرد: برای کشور عزیز ما که سردمدار حرکت جهانی اربعین است، از بعد سیاسی می‌تواند حائز اهمیت باشد.

به گزارش ایکنا از گیلان، محمود قاسم‌نژاد، فرماندار شهرستان فومن روز گذشته، 25 شهریورماه در نشست با اعضای موکب شهدای فومن، اظهار کرد: مردم وفادار به اهل بیت(ع) همواره در مراسم عبادی – سیاسی اربعین مشارکت فعال و باشکوهی داشته و دارند.

وی با بی‌نظیر خواندن اجتماع اربعین حسینی، تصریح کرد: برای کشور عزیز ما که سردمدار حرکت جهانی اربعین است، از بعد سیاسی می‌تواند حائز اهمیت باشد.

فرماندار فومن با تاکید بر اینکه خود را موظف و متعهد به حمایت و کمک برای برپایی باشکوه موکب در مراسم اربعین حسینی می‌دانیم، متذکر شد: کمک‌های لازم از طریق اعضای شورا، ادارات و سایر دستگاه‌ها جذب می‌شود.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه برای جابجایی زائرین اربعین و انتقال آنها از رشت به کرمانشاه امسال از حمل و نقل ریلی استفاده خواهد شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد ورود 20 هزار زائر خارجی اربعین به گیلان از طریق مرز آستارا باشیم لذا تمهیدات لازم برای پذیرایی و اقامت موقت زائرین در شهرستان فومن نیز اندیشیده می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم انتقال حس معنوی حضور زائرین خارجی در مراسم اربعین، یادآور شد: باید به نحو احسن از آنها در گیلان پذیرایی شود، زیرا سفیران فرهنگی ایران خواهند بود.

فرماندار فومن همچنین از پخش زنده مراسم پیاده‌روی اربعین در نجف و کربلا خبر داد و خاطرنشان کرد: موکب‌های غرب گیلان در کربلا و موکب‌های شرق گیلان در نجف حضور می‌یابند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری، نماینده مردم شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز، با اشاره به سابقه دیانت و فقاهت فومن، عنوان کرد: باید جایگاه فومن را به عنوان دارالمومنین تقویت کنیم.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری باشکوه مراسم پیاده‌روی اربعین، ادامه داد: آلودگی این مراسم معنوی با مسائل سیاسی سبب می‌شود که ارج و قرب آن از بین رود.

افتخاری با بیان اینکه اصل حرکت حضرت زینب(س) در اربعین سیاسی بوده است، افزود: نباید اجازه داد حواشی سیاسی فضای معنوی موکب‌ها را آلوده کند.

نماینده فومن و شفت در مجلس خواستار معرفی بزرگان، شهدا و علمای فومن در موکب‌ها شد و گفت: آیت‌الله بهجت فومنی(ره) فخر جهان تشیع است و در خارج از ایران و جهان اسلام از ایشان به عنوان یک چهره علمی و فقهی شناخته می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: