کد خبر: 3828531
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه اجتماعی ــ آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه علم فقه ‌مشکل‌ترین دانش دنیا است، اظهار کرد: جامعه امروز و آینده به عالمانی نیاز دارد که دانش حوزه را فراگیرند و بتوانند با استفاده از دو منبع قرآن و سنت تمام شبهات مربوط به دین را برطرف کنند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، امروز، 29 تیرماه در مراسم افتتاحیه طرح «میثاق طلبگی» سال 98 مدرسه علمیه اهل بیت(ع) آستانه اشرفیه، با تبریک به نوجوانان و جوانان تازه‌وارد به کلاس امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: اراده و قدرت تصمیم‌گیری مهم‌ترین امر در طلبگی محسوب می‌شود.

وی به تأثیر اراده و قدرت تصمیم‌گیری در سه موضوع اشاره کرد و افزود: نخستین اثر اراده و تصمیم‌گیری برای خودسازی است؛ البته انسان در دانشگاه و سازمان‌های دیگر می‌تواند خودسازی داشته باشد، اما آن جایی که به نام خودسازی در طول تاریخ اسلام مشهود بوده، حوزه‌های علمیه است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حوزه علمیه شاخص و نماد خودسازی و رفتارهای اخلاقی است، تصریح کرد: مردم حوزه‌های علمیه را به عنوان نماد خودسازی و اخلاق می‌شناسند.

آیت‌الله فلاحتی به تأثیر خودسازی در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: اگر کسی در حوزه علمیه خودسازی نکند، در آینده فرد خطرناکی می‌شود و ضررش به جامعه بیش از نفع او خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه طلبه باید نیت خود را خالص کند و از درون پاک باشد، متذکر شد: بخشی از آسیب‌ها در جامعه مربوط به افرادی است که بر سفره امام صادق(ع) نشستند، اما خودسازی نکردند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه طلبه باید تصمیم و اراده برای خودسازی داشته باشد تا به تربیت برسد، اظهار کرد: اراده دوم طلبه این است که دانش بجوید و عالم شود. اگر طلبه در حوزه درس نخواند، به هر مقامی برسد از درون تهی و خالی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه طلبه باید اراده جدی برای کسب علم دین و حوزه داشته باشد، افزود: عده‌ای تلاش می‌کنند طلبه‌ها را نسبت به کتاب‌های حوزه بی‌مهر کنند، اما کتاب‌های حوزه همواره پاسخگوی جامعه بوده است.

وی علم فقه را مشکل‌ترین دانش دنیا عنوان کرد و افزود: جامعه امروز و آینده به عالمانی نیاز دارد که دانش حوزه را فرا بگیرند و بتوانند با استفاده از دو منبع قرآن و سنت تمام شبهات مربوط به دین را برطرف کنند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه خدمت به بندگان خدا سومین اصل در اراده و تصمیم‌گیری طلبه محسوب می‌شود، بیان کرد: اگر طلبه‌ای اراده برای خودسازی، اراده برای فراگیری دانش دین و اراده برای خدمت به مردم داشته باشد و خود را خالص کند، ائمه اظهار(ع) به او کمک می‌کنند و با ورود به جامعه آسیب‌رسان نیست.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: