کد خبر: 3826801
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را بیمه می‌کند،‌ متذکر شد: امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه والایی برخوردار است.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی،‌ نماینده ولی فقیه در استان گیلان عصر امروز،‌ 22 تیرماه در همایش «رستگاران» که با محوریت عفاف و حجاب و با حضور گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر استان در سالن شهدای ناجای رشت برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین ویژگی بندگان خدا عبارت است از امر کردن به معروف و نهی کردن از منکر.

وی در ادامه به تهاجات انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نخستین تهاجم انقلاب اسلامی به اردوگاه زر و زور در داخل و خارج بود و امام خمینی(ره) از سال 1342 مبارزه علیه حکومت ستمشاهی را آغاز کرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دومین تهاجم انقلاب اسلامی به اردوگاه باطل در سراسر جهان بود، تصریح کرد: سومین تهاجم انقلاب اسلامی نیز به تمام قدرت‌های سلطه‌گر جهان است و این امر موجب شده که دشمن برخورد منفعلانه داشته باشد و در برابر هنجار بر گرفته از انقلاب اسلامی و متن دین واکنش سریع از خود نشان دهد.

آیت‌الله فلاحتی به تلاش قدرت‌های سلطه‌گر برای خاموش کردن پدیده نورانی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بیش از سه هزار سایت علیه شیعه راه‌اندازی کردند؛ ضمن اینکه بیش از 50 مرکز علمی و پژوهشگاهی برای نابودی شیعه در دنیا راه‌اندازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه هر قدر دشمن علیه انقلاب اسلامی جبهه‌گیری کند در مسیر خود استوارتر و معتقدتر می‌شویم، بیان کرد: دشمن ویران کردن پایه‌های اعتقادی مردم مسلمان به ویژه ایران اسلامی را دنبال می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به هزینه میلیاردها دلاری دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی در سراسر دنیا اشاره کرد و یادآور شد: دشمن می‌خواهد زیربناهای اعتقادی ملت ایران را تخریب کند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه هر کدام از آمران به معروف و ناهیان از منکر یک مجاهد در راه خدا هستند، خاطرنشان کرد: هر زخم زبان به آمران به معروف و ناهیان از منکر یک موشک از طرف دشمن محسوب می‌شود و این عزیزان جانبازان انقلاب اسلامی تلقی می‌شوند.

وی به دو راهکار عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و افزود: نخستین راهکار فردی است و تمام مردم باید به پا خیزند.

امام جمعه رشت دومین راهکار عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر را جمعی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: راهکار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه حکومت اسلامی است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را بیمه می‌کند،‌ متذکر شد: امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه والایی برخوردار است.

وی به متحد شدن اردوگاه استکبار و جبهه سرمایه‌داری غرب علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: خدای متعال گله‌مند است از جامعه و مردمی که در مقابل منکرات واکنش سریع از خود نشان نمی‌دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر مایه مباهات هستند، بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌خواهند قانون خدا را در جامعه اسلامی پیاده کنند.

آیت‌الله فلاحتی تمام عبادات حتی جهاد در راه خدا را در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره‌ای در مقابل دریا دانست و خاطرنشان کرد: اگر نماز در جامعه انسانی و اسلامی اقامه می‌شود و انسان‌ها می‌توانند در آسایش به بندگی خدا بپردازند، در سایه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه یکی از اموری که پس از انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد وجود برخی از ناهنجاری‌ها در جامعه است، اظهار کرد: از خدا استمداد می‌طلبیم و کمک می‌خواهیم تا ما را یاری کند و بتوانیم دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را پشتیبانی کنیم.

امام جمعه رشت یادآور شد: البته بنا نیست کار پلیسی انجام دهیم و نسبت به غوغاسالاران و بعضی از سیاستمداران بی‌کفایت جریان‌بخشی کنیم، بلکه بناست نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در راستای اسلام و دستور مراجع تقلید عاقلانه، مدبرانه، هوشمندانه و با سعه‌صدر عمل شود و این قانون الهی را عملیاتی کنیم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به بی‌توجهی بعضی از مسئولان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر به ویژه عفاف و حجاب پس از دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: آنها که می‌خواهند بستر جامعه را لکه‌دار کنند باید بدانند جامعه آرمانی ما استکبار را به زانو درآورده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: