کد خبر: 3821066
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
گروه اجتماعی - مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت:‌ سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال پیوست اجتماعی تبلیغ دین است و لذا همه طیف‌ها اعم از اصحاب رسانه باید احساس کنند جزو مبلغین دین هستند.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی،‌ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان امروز،‌ 30 خردادماه در نشست با خبرنگاران،‌ با اشاره به نقش بی‌بدیل رسانه در اجرای رسالت‌های سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد:‌ شبیخون فرهنگی دشمنان اسلام و مسلمین با استفاده از رسانه صورت گرفته است لذا باید برای رسانه سرمایه‌گذاری کنیم تا سرعت و اثربخشی برنامه‌های فرهنگی افزایش یابد.

وی راهبرد سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید را مردمی بودن دانست و افزود:‌ تنها مبلغین روحانی عهده‌دار تبلیغ اسلام ناب نیستند و طیف‌های مختلف مردم سازمان تبلیغات اسلامی را یاری خواهند کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به حکم رهبر معظم انقلاب برای ریاست جدید سازمان، اضافه کرد:‌ مقام معظم رهبری سازمان تبلیغات اسلامی را یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب اسلامی می‌دانند و که با تصمیمی روشن‌بینانه و ژرف‌نگرانه با هدف تبلیغ و عرضه اندیشه تابناک اسلام ناب محمدی(ص) به جامعه انقلابی به ویژه جوانان جویای حقیقت و معرفت شکل گرفته است.

مهدوی با بیان اینکه معظم‌له بر ضرورت وجودی سازمان تبلیغات اسلامی در زمانه کنونی تاکید فرمودند، گفت:‌ تبیین و عرضه فکر و فرهنگ و معارف اسلامی با توجه به نیازهای روز و با نوآوری در ادبیات و روش‌ها؛ به‌گونه‌ای که بر جان و دل مخاطبان بنشیند رسالت مهم این سازمان است.

وی رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی و رسانه‌ای دشمنان دین و انقلاب و کشور را دومین رسالت سازمان تبلیغات اسلامی در کلام رهبر انقلاب دانست و تصریح کرد:‌ دشمنان نه امروز، بلکه از چند دهه پیش هویت و شخصیت و باور و رفتار و سبک زندگی ایرانی و اسلامی مردم خصوصا جوانان را هدف قرار داده‌اند و با شیوه‌ها و ابزارهای متکی به فناوری‌های ارتباطی و رسانه‌ای به دنبال تهی کردن انقلاب از عقبه دینی و ایمانی و مردمی آن هستند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان محور اصلی فعالیت‌های جدید سازمان تبلیغات اسلامی را تبیین اسلام ناب و مهندسی زیست‌بومی، فرهنگی و تبلیغی انقلاب اسلامی به منظور تقویت اراده ملی برای مبارزه تمدنی دانست و یادآور شد: لازمه این مهم همکاری و همراهی همه فعالان فرهنگی و دستگاه‌های گوناگون است.

لزوم تبیین صحیح و الهام‌بخش بیانیه گام دوم انقلاب

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، عنوان کرد:‌ این سازمان به عنوان بخشی از جبهه فرهنگی انقلاب خود را خادم همه خادمان فرهنگ اسلامی در تبیین ارزش‌های متعالی دین می‌داند.

وی ادامه داد: بی‌تردید امروز یکی از اولویت‌ها و راهبردهای مهم سازمان تبلیغات اسلامی تبیین صحیح و الهام‌بخش بیانیه گام دوم انقلاب با تمرکز بر ایجاد خودآگاهی و شناخت ظرفیت‌ها و آسیب‌های کشور و نیز تقویت اراده جمعی برای مبارزه تمدنی از طریق ایجاد امید در جامعه انقلابی و قطع امید دشمنان است.

مهدوی با تاکید بر لزوم سپردن امور کشور به جوانان حزب‌الهی و گسترش روحیه جهادی، گفت:‌ سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال پیوست اجتماعی تبلیغ دین است و لذا همه طیف‌ها اعم از اصحاب رسانه باید احساس کنند جزو مبلغین دین هستند و باید برای ترویج اسلام ناب به یکدیگر یاری برسانند.

وی با اشاره به پیشگامی سازمان تبلیغات در مسائل اجتماعی از جمله کمک به محرومان، ادامه داد:‌ حضور نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی و فرهنگیان مومن و انقلابی در کنار جامعه مبلغین روحانی، مداحان و هیئت‌های مذهبی یکی از مهمترین راهبردهای این سازمان برای ترویج فکر انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی می‌باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان «مسجد محله‌محور» و «محله مسجدمحور» را یکی دیگر از راهبردهای جدید سازمان به منظور ساماندهی فرهنگی جامعه دانست و یادآور شد: جوان‌گرایی و اعتنا به جوانان حزب‌الهی توانمند، خوشفکر و مخلص برای پذیرش مسئولیت‌های خطیر فرهنگی و اجتماعی کشور جزو اولویت‌های مورد انتظار رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است که ما با جدیت درصدد تحقق آن هستیم.

وی با بیان اینکه زنان رکن موثری در انسان‌سازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی هستند، اظهار کرد:‌ لازم است زنان ما بیش از پیش در تبلیغ دین و تبیین معارف انقلاب برای مقابله با هجوم همه‌جانبه شیاطین و دشمنان سعادت بشریت پیشگام باشند.

مهدوی با اشاره به تلاش امپراتوری رسانه غرب برای ذبح شخصیت زنان، اضافه کرد: حضور زنان مومن و مجاهد در عرصه جنگ نرم به قدری مهم و موثر بوده که طی سال‌های اخیر زنان به عنوان قربانیان اصلی تهاجم فرهنگی مورد هدف دشمنان کشور و انقلاب و ملت ایران هستند.

فعالیت 50 مدرسه قرآنی در گیلان

این کارشناس دینی با بیان اینکه داعش با هدف صدمه زدن به چهره زیبای اسلامی در افکار عمومی دنیا ایجاد شد، خاطرنشان کرد:‌ همانگونه که داعش توسط جبهه مقاومت از بین رفت، جامعه زنان ایرانی نیز فراتر از همه سلیقه‌ها به دفاع از شخصیت زنانه خویش برخاسته و نه تنها در مانور شیطانی تمدن‌سوز و هویت‌سوز و ویرانگر بی‌حجابی و بدحجابی شرکت نکنند، بلکه با پوشش عفت‌گرایانه خویش مبارزه منفی را آغاز کنند.

وی از مسئولان خواست در مقابل پدیده خانمان‌سوز بی‌حیایی و بی‌حجابی غیرت به‌خرج دهند و عنوان کرد:‌ غالب زنان ما خواهان پوشش مناسب هستند، اما متاسفانه در فضای عرضه جامعه پوشش‌هایی دیده می‌شود که با حیای زنان جامعه اسلامی منافات دارد لذا خواستار برخورد قاطعانه انتظامی و قضایی از سوی مسئولان هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه آموزش تخصصی روحانیون، ائمه جماعات، مداحان، مسئولان هیئت‌های مذهبی و مبلغات را یکی از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان دانست و اضافه کرد:‌ شناسایی دو هزار و 107 هیئت مذهبی و تشکیل شورای هیئت‌های مذهبی استان، تشکیل کانون مداحان، شناسایی 80 کانون فرهنگی و تربیتی، راه‌اندازی دو دبیرستان صدرا در رشت و تالش و تشکیل ستاد ساماندهی شئون فرهنگی و مناسبات مذهبی از دیگر فعالیت‌هاست.

وی از راه‌اندازی 6 پایگاه اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین رشت لنگرود خبر داد و یادآور شد:‌ برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته وحدت، کارگاه‌های نقد جریان‌ها و نحله‌های انحرافی و عرفان‌های نوظهور و گفتمان‌های دینی نیز صورت می‌گیرد.

مهدوی با بیان اینکه 160 روحانی مستقر در روستاها و برخی مناطق شهری گیلان داریم، تصریح کرد:‌ برای نخستین‌بار در گیلان شورای فرهنگی روستا را تشکیل دادیم. همچنین کتابخانه شبستان 400 مسجد را تجهیز کردیم.

وی با اشاره به فعالیت 50 مدرسه قرآنی در گیلان، گفت:‌ سازمان تبلیغات اسلامی گیلان 36 مدرسه قرآنی دارد. از 175 خانه قرآن گیلان نیز 71 خانه شهری و 104 خانه روستایی است. تاکنون 152 هزار و 500 نفر آموزش‌های عمومی قرآن دیده‌اند و 120 دوره مسابقات قرآنی برگزار کرده‌ایم. همچنین 64 باب خانه عالم در روستاهای استان احداث شده و 40 باب در دست احداث است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: