کد خبر: 3820861
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
6 تیرماه؛
گروه اجتماعی - استاندار گیلان با اشاره به برگزاری بیست ونهمین سالگرد شهادت شهید افتخاری، گفت: در آموزه‌های دینی ما همواره مساله خدمت به مردم دارای جایگاه ویژه‌ای است.

به گزارش ایکنا از گیلان، مصطفی سالاری، استاندار گیلان امروز، 29 خرداد ماه در نشست با ستاد مردمی برگزاری سالگرد شهید افتخاری با اشاره به برگزاری بیست ونهمین بزرگداشت شهادت شهید افتخاری در 6 تیر ماه سال جاری، اظهار کرد: چگونگی و نحوه شهادت شهید افتخاری که در راه خدمت به مردم بود، بسیار افتخارآمیز است. ایشان در روزهایی که شرایط برای مردم بسیار سخت بود در بین مردم حضور پیدا می‌کرد و در همین مسیر هم به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان نیز قدردان خدمات شهید افتخاری در این استان هستند، افزود: برگزاری مراسم های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی دارای شان و منزلت خاصی هستند و البته مردمی بودن مراسم سالگرد شهید افتخاری نیز بسیار اهمیت دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه برنامه‌های مناسب جهت تسهیل رفت‌وآمد مردم به مراسم سالگرد شهید افتخاری در شهرستان فومن انجام شود، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی ما همواره مساله خدمت به مردم دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه مساله تبیین و تبلیغ خدمت به مردم برای فرهنگ‌سازی در جامعه در آموزه‌های دینی ما سفارش و تاکید شده است، خاطرنشان کرد: اگر وظایف‌‌ها در راستای خدمتگزاری به مردم به خوبی انجام شود، مردم نیز در جریان تاثیرات آن قرار می‌گیرند.

استاندار گیلان با بیان اینکه خدمت خالصانه به مردم فقط محدود به نهادهای دولتی نیست، گفت: همه افراد و اقشار جامعه اسلامی باید در راستای خدمت خالصانه به مردم بکوشند بنابراین این مساله فقط محدود به قوه مجریه نیست.

سالاری با تاکید بر اینکه مساله خدمت به مردم باید سرلوحه کار تمامی افراد در سطوح مختلف جامعه قرار گیرد، تصریح کرد: این مساله جهت ایجاد و افزایش آرامش و آسایش در جامعه ضرورت دارد.

در ادامه حجت الاسلام افتخاری، نماینده مردم شفت و فومن در این جلسه اظهار کرد: امسال دومین سالی است که با اعضای شتاد مردمی برگزاری سالگرد شهید افتخاری در حضور شما هستیم تا از رهنمودهای شما برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم بهره مند شویم.

وی افزود: اقداماتی که توام با خدمت به مردم باشد، ماندگار است، همواره با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی هیچ موقع ملت ایران مسئولین خود را تنها نگذاشته اند و همواره حامی آنان هستند.

وی‌ بر لزوم زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا به ویژه شهدای راه راه خدمت به مردم شد و بیان کرد: خیرات و برکات چنین مراسمات معنوی نصیب کل استان، شهرستان و منطقه خواهد شد.

فرزند شهید افتخاری با اشاره به اینکه استمرار ۲۹ ساله مراسم یادبود پدر بزرگوارش نشان از اخلاص و مردمی بودن ایشان دارد، خاطرنشان کرد: مراسم یادبود امسال 6 تیرماه،‌ در فومن برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ شهید حجت الاسلام محمدحسین افتخاری، نماینده فومن در دوره سوم مجلس بود که در ۶ تیر ۱۳۶۹ حین کمک به زلزله زدگان در سانحه سقوط هلی کوپتر به شهادت رسید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: