کد خبر: 3818974
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی فقیه در گیلان بر تلاش تمام متولیان برای ارتقای قابل توجه رسانه ملی به زعامت رهبر معظم امت اسلامی تأکید کرد و گفت: رسانه ملی باید در تراز نظام به ویژه انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 22 خردادماه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان، با قدردانی از تلاش‌های مجدانه مدیرکل سابق این رسانه، اظهار کرد: آرزوی توفیق برای مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان را در این عرصه دارم.

وی صدا و سیما را به فرموده امام خمینی(ره) دانشگاهی برای کشور عنوان کرد و افزود: تشکل فرهنگی رسانه ملی مورد توجه سه محور مسئولان، مخاطبان و برنامه‌هاست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اگر در رسانه ملی مدبرانه، عاقلانه و هوشمندانه عمل شود صدا و سیما به نقش انقلابی خود پرداخته است، تصریح کرد: اگرچه قصورهایی در دوره‌های گذشته در صدا و سیما وجود داشته، اما جبران‌ها صورت گرفته است.

آیت‌الله فلاحتی بر تلاش تمام متولیان برای ارتقای قابل توجه رسانه ملی به زعامت رهبر معظم امت اسلامی تاکید کرد و گفت: رسانه ملی باید در تراز نظام به ویژه انقلاب اسلامی باشد.

وی ‌بیان کرد: یک مسئول باید جامعه و محیط پیرامونی خود را به خوبی بشناسد؛ ضمن اینکه مسئول باید از سعه‌صدر ویژه برخوردار باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان تلاش و تدارک تهیه برنامه‌های عمیق و علمی را همواره از وظایف یک مسئول دانست و خاطرنشان کرد: مسئول باید از تازه‌های جهانی اطلاع داشته باشد، مخاطبان خود را بشناسد، همیشه در رفع نقایص تلاش کند، گوش شنوا و چشم بینا داشته باشد، بتواند اهل رسانه را تشخیص دهد و باید رسانه را میدان حضور اهل فرهنگ و معرفت کند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه مخاطب‌شناسی هنری است که هر کسی ندارد، اظهار کرد: یک سخنران و نویسنده باید از ویزگی‌های شناخت مخاطب برخوردار باشد؛ ضمن اینکه سن مخاطبان رسانه را بشناسد.

وی توجه رسانه به مذهب و آیین منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کند را حائز اهمیت ذکر کرد و یادآور شد: یک سخنران و نویسنده باید با فهم و درک مخاطبان آشنایی داشته باشد و منطقه و جغرافیایی را که در آنجا رسانه سامانه زده است را بداند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه در برنامه‌های رسانه ملی باید نوآوری و خلاقیت وجود داشته باشد، بیان کرد: برای تهیه و تولید برنامه‌ها باید به دین و آیین مردم توجه شود ضمن اینکه توجه به بازخورد برنامه مهم است.

آیت‌الله فلاحتی توجه به ارزش‌های متعالی دین در تولید برنامه‌های رسانه ملی را اثرگذار دانست و تصریح کرد: توجه به آیین اسلام که امروز مورد اعتماد و اعتنای تمام جوامع است، حائز اهمیت محسوب می‌شود.

وی ایجاد نشاط اجتماعی را از وظایف رسانه ملی عنوان کرد و گفت: تنوع در برنامه‌ها باید طوری باشد که اصول اعتقادی مردم آسیب نبیند و از ابتذال و بی‌بندوباری در برنامه‌ها اجتناب شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر ترویج نکردن زندگی مرفهانه در رسانه ملی، خاطرنشان کرد: سال‌های اخیر در بعضی فیلم‌ها زندگی مرفهانه ترویج شده و این امر مردم ما را مکدر کرده است.

به گزارش ایکنا، در این مراسم از تلاش‌های حسن ظهیری قدردانی به عمل آمد و محمدباقر باقرزاده به عنوان مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان معرفی شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: