کد خبر: 3818053
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان حضور رزمندگان در جبهه‌های دفاع مقدس را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و قرآنی دانست و متذکر شد: قدردانی از خانواده‌های شهدا قدردانی از ارزش‌های دینی و تعظیم شعائر الهی است.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 19 خردادماه در دیدار با خانواده شهیدان «شمسی‌پور» و «امام‌پناهی» در شهرستان فومن،‌ اظهار کرد: خانواده‌های شهدا به‌ویژه مادران شهیدان سختی بسیاری را متحمل شدند و به منظور قدردانی و التماس دعا در منزل ایشان حضور پیدا می‌کنیم.

وی حضور خانواده‌های شهدا را برای جامعه ارزشمند توصیف کرد و افزود: پدران و مادران شهدا ذخائر روی زمین هستند و باید قدر این خانواده‌ها را بدانیم و آنها را درک کنیم.

امام جمعه رشت خواستار دعای خیر خانواده‌های شهدا برای مسئولان در جامعه اسلامی شد و بیان کرد: انتظار داریم در روز قیامت از شفاعت خانواده‌های شهدا برخوردار باشیم،‌ زیرا شهیدان برای حفظ دین خدا جان خود را فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه وظیفه داریم خدمت خانواده‌های شهدا برسیم و عرض ادب داشته باشیم، اضافه کرد:‌ مسئولان بر سفره شهدا نشسته‌اند و مدیون خانواده‌های آنان هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد هفت خانواده سه شهید در استان داریم، خاطرنشان کرد: می‌طلبد متولیان امر توجه ویژه‌ای به این خانواده‌ها داشته باشند.

آیت‌الله فلاحتی حضور رزمندگان در جبهه‌های دفاع مقدس را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و قرآنی دانست و متذکر شد: قدردانی از خانواده‌های شهدا قدردانی از ارزش‌های دینی و تعظیم شعائر الهی است.

وی وجود جانباز، آزادگان و ایثارگران در جامعه را نشان‌دهنده تداوم فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: جهاد در راه خدا با مال و جان بزرگترین فضیلت است.

شهدا برای ما بهترین معلم بصیرت هستند

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز، شهدا را مظهر ایثار و از خودگذشتگی و خانواده‌ای شهدا را نماد صبر و شکیبایی دانست و گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا سبب خواهد شد که روحیه خدمت در مسئولان تقویت شود.

وی با بیان اینکه مردم ایران فرهنگ ایثار و شهادت را با جان و دل باور دارند و گذشتن از جان در مسیر خدا را افتخاری عظیم برای خود می‌دانند، تصریح کرد: شهدا برای ما بهترین معلم بصیرت هستند و ما باید بتوانیم با استفاده از بصیرت شهدا راه درست را تشخیص دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان به تبیین نقش و جایگاه بی‌بدیل شهدا و ایثارگران در پیروزی، تثبیت و حفظ نظام اسلامی پرداخت و گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز به عنوان وارثان اصلی انقلاب و نظام نقش‌ بسزایی در حفظ ارزش‌ها و تداوم راه امام راحل(ره) دارند.

پاکاری با بیان اینکه تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌ویژه نسل جوان ضروری است، عنوان کرد: نسل جوان باید بداند فرهنگ ایثار و شهادت باعث عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی شده است.

وی ضمن قدردانی از اهتمام آیت‌الله فلاحتی در دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدا، یادآور شد: همه ما خود را مدیون خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه والدین شهدا می‌دانیم و هم به لحاظ انجام وظیفه و هم به لحاظ تجدید بیعت با آرمان‌های والای شهیدان، دیدار با شما را برای خود افتخار محسوب می‌کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: