کد خبر: 3813923
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه فتح خرمشهر همه نمادهای قدرت استکبار جهانی را گرفت، خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر با سکوت رسانه‌های استکباری همراه بود.

به گزارش ایکنا از گیلان، عباس بایرامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان امروز، اول خردادماه در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس «خرمشهر» که در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با تصریح بر اینکه هر روز ما باید به سبک سوم خرداد باشد،‌ اظهار کرد: بی‌تردید هشت‌سال دفاع مقدس سراسر حماسه و ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه باید مقاومت و ایثار بی‌نظیر رزمندگان اسلام در حماسه فتح خرمشهر را برای نسل‌های آینده به نمایش بگذاریم، گفت‌: نمایشگاه وزین و به‌روز «خرمشهر» لحظات تاریخی از حماسه‌آفرینی‌های یک ملت سرافراز را برای آزادسازی بخشی از خاک میهن از چنگال دشمن نشان می‌دهد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان اضافه کرد:‌ همانگونه که باید رازهای حماسه آزادسازی خرمشهر را بازخوانی و واکاوی کنیم، نیازمند بازشناسی علل سقوط خرمشهر و قرار گرفتن این شهر در زیر چکمه‌های کثیف رژیم بعث نیز هستیم.

بایرامی با اشاره به تسلط بیش از یکسال و نیم عراق بر خرمشهر و جنایت‌های بعثیان، یادآور شد:‌ رزمندگان اسلام بعد از تجدید قوا ولایت را ستون خیمه انقلاب و نظام تلقی کردند و با اتحاد و انسجام تحت فرامین امام راحل کار بزرگ فتح خرمشهر را به سرانجام رساندند.

وی آزادسازی بیش از پنج هزار کیلومتر از خاک کشور را دستاورد بزرگ عملیات «الی‌بیت‌المقدس» دانست که کمر دشمن را شکست و تصریح کرد:‌ خرمشهر در حالی از سلطه دشمن تا بن دندان مسلح بعثی آزاد شد که 16 هزار کشته بر دست عراق گذاشتیم و 19 هزار سرباز را اسیر گرفتیم.

بایرامی با بیان اینکه فتح خرمشهر همه نمادهای قدرت استکبار جهانی را گرفت، خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر با سکوت رسانه‌های استکباری همراه بود و بعد از پنج روز عبارت «ایرانی‌ها با آزادسازی خرمشهر همه دستاوردهای غرب در حمایت از صدام را نابود کردند» مخابره شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان خرمشهر را بهترین الگوی مقاومت، ایثار و پیروزی برای نسل‌های امروز و فردای انقلاب دانست و اضافه کرد:‌ خرمشهر در عین مظلومیت رزمندگان اسلام آزاد شد، اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند خرمشهرهای زیادی پیش روی ملت ایران است که نشان‌دهنده فتوحات بزرگ در عرصه‌های علمی و اقتصادی و فرهنگی و نظامی و... است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: