کد خبر: 3813866
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
گروه اجتماعی ــ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بازخوانی پیروزی ‌آزادسازی خرمشهر را برای نسل امروز انقلاب غرورآفرین دانست و گفت: یادآوری حماسه خرمشهر شکست‌ناپذیری و تداوم انقلاب اسلامی را تضمین می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در تاریخ انقلاب اسلامی دارای جایگاه و منزلت ویژه‌ای است، اظهار کرد:‌ یوم‌الله سوم خرداد با رشادت‌ و ایثارگری رزمندگان اسلام و ایستادگی و مقاومت ملت آزاده ایران در برابر تهاجم رژیم بعث عراق با حمایت استکبار جهانی رقم خورد.

وی سوم خرداد را سند افتخار هشت‌سال دفاع مقدس دانست که در تاریخ وزین و گرانسنگ انقلاب اسلامی ایران ثبت شده و گفت: یوم‌الله سوم خرداد یادآور حماسه‌آفرینی بزرگ‌مردانی است که دل به معشوق واقعی سپردند و در پاسداری از حریم آرمان‌های والای‌ امام خمینی(ره) و ارزش‌های مقدس انقلاب اسلامی سر از پای نشناخته و در صیانت از خاک پاک میهن اسلامی لحظه‌ای درنگ نکردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: رزمندگان اسلام تا آخرین قطره خون خود پای عهدی که با امامشان بسته بودند ایستادند و با آزادسازی خرمشهر، پرچم فتح و پیروزی را بر فراز گنبد مسجد جامع این شهر به اهتزاز درآوردند تا طنین گلبانگ «إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا» در کوچه پس‌کوچه‌های شهر خون و مقاومت بپیچد.

اشجری ادامه داد: دلاورمردان جبهه و جنگ با ایستادگی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح و مورد حمایت استکبار جهانی ثابت کردند اتکال به قدرت لایزال الهی و اطاعت از ولی فقیه دو رمز موفقیت در دفاع از اسلام و قرآن و خلق حماسه‌هایی همچون فتح خرمشهر است.

وی با بیان اینکه فرزندان برومند این مرز و بوم برای دفاع از وجب به وجب خاک مقدس میهن اسلامی از جان خود گذشتند و اقتدار و عزت ایران را به رخ دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی کشیدند، گفت: حماسه فتح خرمشهر پیام استکبارستیزی انقلاب اسلامی و مقاومت و ذلت‌ناپذیری ایرانیان غیور و رشید و تربیت‌یافته مکتب قرآن و اهل ‌بیت(ع) را رساتر از همیشه به گوش فریب‌خوردگان و خودفروختگان جبهه ضد انقلاب، دشمنان انقلاب اسلامی و سران استکبار جهانی رساند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تغییر معادله جنگ به نفع رزمندگان اسلام، شکست نقشه‌های شیطانی طراحی شده از سوی قدرت‌های جهانی حامی رژیم بعث، تقویت روحیه جهاد در ملل و جوامع آزادیخواه جهان و ایجاد نور امید در خطوط مقدم نبرد با رژیم صهیونیستی در فلسطین و لبنان را از پیامدهای شگفت‌انگیز حماسه فتح خرمشهر دانست.

حماسه جاودان فتح خرمشهر
اشجری ادامه داد: این پیروزی بزرگ که پس از حدود 20 ماه اشغال خرمشهر توسط نظامیان بعثی، رقم خورد شور و شعف را به کشور بازگرداند و ایران بزرگ، یکپارچه جشن و پایکوبی شد. در واقع شکوه این پیروزی درخشان فرزندان برومند ایران اسلامی از حماسه یوم‌الله سوم خرداد، نماد مقاومت و شکست‌ناپذیری ایرانیان در برابر استکبار جهانی ساخت.

وی با بیان اینکه حماسه پرشور فتح خرمشهر به عنوان حماسه‌ای جاودان بر قلب میلیون‌ها ایرانی حک شده است، خاطرنشان کرد: حماسه‌آفرینان این روز بزرگ در یادها و خاطره‌ها زنده خواهند ماند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بازخوانی پیروزی بزرگ آزادسازی خرمشهر و یادآوری رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام برای نسل امروز انقلاب اسلامی را غرورآفرین دانست که شکست‌ناپذیری و تداوم انقلاب اسلامی را تضمین می‌کند.

اشجری بر ضرورت حفظ فرهنگ و معارف دفاع مقدس تاکید کرد و یادآور شد: بی‌تردید تجربه تلخ استکبار جهانی از هشت‌سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی بزرگترین عامل بازدارنده جنگ‌افروزی و طمع‌ورزی آنان علیه ایران اسلامی تاکنون بوده است.

وی اضافه کرد: امروز عموم مردم انقلابی و مسئولان خدوم ایران اسلامی باید با اطاعت از منویات رهبر معظم‌ انقلاب اسلامی در مسیر عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب گام برداشته و با پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقاومت و پایداری در برابر زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی استکبار جهانی برای همیشه بساط ظلم و استکبار و استعمار دولت‌های غربی را از صحنه گیتی برچینند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: