کد خبر: 3813154
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی استاندار گیلان با بیان اینکه اسلام نگاه ارزنده و بلندی به رعایت حقوق کودک در مقام انسان دارد، گفت: نگاه احترام‌آمیز به کودک در راستای توجه به کرامت انسانی به روشنی در سیره معصومین(ع) جلوه‌گر است.

به گزارش ایکنا از گیلان، ارسلان زارع، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، امروز، 30 اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای هماهنگی و پیگیری حقوق کودک استان، با اشاره به تدوین طرح‌ها و برنامه‌های دولت برای ارتقای حقوق کودک و احترام به شخصیت نسل آینده‌ساز جامعه، گفت: در این مسیر شاهد اقدامات مناسبی هستیم و اراده‌ای جدی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، همراه‌سازی تمامی دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم‌نهاد و استفاده از دیدگاه‌های سازنده دانش‌آموختگان و صاحب‌نظران رشته‌های مختلف وجود دارد.

وی پیشینه‌ مذهبی کشور را تکیه‌گاهی برای تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان توصیف‌ کرد و با تبریک سالروز ولادت کریم اهل بیت(ع)، امام حسن مجتبی(ع)، افزود: اسلام به عنوان یکی از مکاتب الهی، نگاه ارزنده و بلندی به رعایت حقوق کودک در مقام انسان دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نگاه احترام‌آمیز به کودک در راستای توجه به کرامت انسانی به روشنی در سیره معصومین(ع) جلوه‌گر است، تصریح کرد: شیوه‌های آموزش غیرمستقیم و سیره بزرگان دین، رفتاری مبتنی بر عطوفت و مهربانی نسبت به کودک بوده است که این امر مایه مباهات تمامی مسلمانان محسوب می‌شود.

زارع به گذشته‌ کشورمان در رعایت حقوق تمامی انسان‌ها به‌ویژه نسل کودک و نیز فعالیت‌های موثر صورت گرفته در چهل سال انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: در عصر جدید با توجه به پیچیدگی‌ها، فراز‌ها و فرود‌ها، نیازمند به‌روز‌رسانی و رعایت قانون‌های عمومی مورد تأیید دین مبین اسلام و باور‌های اسلامی کشورمان برای نیل به نقطه مطلوب هستیم.

معاون سیاسی استاندار گیلان به ضرورت تولید محتوای مناسب، آگاهی‌بخشی به جامعه و بهره‌گیری هدفمند از ظرفیت‌های فضای مجازی اشاره کرد و با تشریح آسیب‌های اجتماعی متوجه نسل کودک، یادآور شد: تلاش افزون‌تر برای کاهش کودکان کار و بازمانده از تحصیل و توجه همزمان به نیاز‌های سخت‌افزاری خانواده‌ها، گامی در مسیر بازتوانی و خدمات‌رسانی موثر به این قشر از جامعه محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی استان در راستای ارائه خدمات رایگان به خانواده‌های کم‌برخوردار و ضرورت کمی‌سازی اهداف برای ترسیم چشم‌انداز و حرکت در جهت اولویت‌ها، افزود: لازم است با  توجه به گذشته و جایگاه گیلان در این زمینه، تلاش بیشتری برای معرفی آن به عنوان استانی پیشرو در ارتقای سطح شاخص‌های اجتماعی صورت گیرد.

زارع استفاده از مناسبت‌هایی همچون هفته ملی کودک، تشکیل کارگروه‌های مختلف و برنامه‌ریزی‌های هدف‌مند برای پیشبرد فعالیت‌ها متناسب با برش‌های استانی و شهرستانی را ضروری دانست و گفت: به‌زودی کمیته‌ای به سرپرستی فرمانداری و دبیری شهرداری رشت برای معرفی این شهر به عنوان «شهر دوستدار کودک» تشکلی می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: