کد خبر: 3812573
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
گروه اجتماعی ــ مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» ویژه کانون‌ها در استان خبر داد و گفت: طرح مذکور با شعار «هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد» اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی رضوانی‌نژاد، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان گیلان، در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، کتاب را یکی از مهمترین ابزار انتقال فرهنگ بشری و تامین‌کننده سلامت فکری دانست و اظهار کرد: اسلام که به دنبال فتح قلوب و رشد و کمال بشریت بوده با معرفی کتاب قرآن به عنوان معجزه پیامبر خاتم(ص) اهمیت کتاب، کتابخوانی و علم‌آموزی را بیش از پیش نمایان ساخته است.

وی با بیان اینکه مسجد هم کانون ذکر و معراج معنوی است و هم عرصه تعلیم و تعلم و جهاد فرهنگی، افزود: تأسیس کتابخانه در جوار مساجد نیز در این مسیر تفسیر می‌شود.

این کارشناس دینی از اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» ویژه کانون‌های مساجد گیلان خبر داد و عنوان کرد: طرح مذکور با شعار «هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد» به منظور تقویت فعالیت‌های مردمی و خودجوش کتابداران و افزایش سرانه مطالعه اجرا خواهد شد.

مسئول کانون‌های مساجد گیلان با بیان اینکه در طرح «شنبه‌های کتاب» همزمان با اولین روز از هفته یک کتاب توسط ائمه جماعت مساجد برای نمازگزاران معرفی می‌شود، گفت: امام جماعت مسجد می‌تواند با مشورت اهالی کتاب و کتابخوانی در محله براساس نیازها و اولویت‌ها اقدام به انتخاب و معرفی کتاب کند.

وی توجه به تقریظات رهبر معظم انقلاب در امر کتابخوانی، بیان رسالت مسجد در جامعه و بررسی نیازهای بومی را از جمله محورهای انتخاب کتاب دانست و تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، رونق بخشیدن به کتابخانه‌های مساجد کشور و احیای نقش کتابخانه‌های مساجد در اعتلای فرهنگ عمومی از اهداف برگزاری این طرح است.

رضوانی‌نژاد با بیان اینکه «شنبه‌های کتاب» در کانون‌های مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود، اضافه کرد: کلیه مراحل طرح زیر نظر امام جماعت و یا مربی مسجد انجام و از پنج استان برتر در اجرای طرح تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: