کد خبر: 3812011
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۴
گروه فعالیت‌های قرآنی - نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اگر آگاهان جامعه اسلامی در میدان حضور پیدا نکنند حق به جای باطل و باطل به جای حق نشان داده می‌شود، گفت: بر اهل دل و معنا تکلیف است که باطل به جای حق در جامعه جولان پیدا نکند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 25 اردیبهشت‌ماه در جلسه تفسیر قرآن که مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با اشاره به معنای آیات 59 تا 65 سوره حجر، اظهار کرد: خدای متعال فرشتگانی را فرستاد تا به حضرت ابراهیم(ع) بشارت فرزند از همسرش ساره و خبر هلاکت قوم لوط را بدهند.

وی حلیم و مهربان بودن را از ویژگی پیامبران الهی برشمرد و افزود: پیامبران نسبت به عذاب قوم خود کم راضی می‌شدند؛ به ویژه اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) امت خود را نفرین نکرد و در قیامت به فکر شفاعت آنها خواهد بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حضرت لوط(ع) و حضرت ابراهیم(ع) در یک برهه از زمان حضور داشتند، خاطرنشان کرد: در تاریخ چندین پیغمبر در یک زمان به سر می‌بردند.

آیت‌الله فلاحتی علمای امت پیامبر(ص) را بالاتر از انبیای دیگر دانست و بیان کرد: نبی ماموریت تبلیغ دارد، اما جبرئیل را نمی‌بیند، اما رسول علاوه بر تبلیغ دین جبرئیل را می‌بیند.

وی با بیان اینکه پیامبران اولوالعزم صاحب کتاب هستند، تصریح کرد: اگر پیامبران هیچ دلیلی بر رسالت خود نداشتند همین که صبور و حلیم بودند، نشان از پیامبری آنها و وجود خداست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم(ع) سه ویژگی داشت که تمام انسان‌ها دوست دارند این خصلت‌ها را داشته باشند، اظهار کرد: حلیم، دلسوز و منیر بودن از ویژگی‌های حضرت ابراهیم(ع) بود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به دعای حضرت ابراهیم(ع) برای هدایت انسان‌ها، یادآور شد: امام حسین(ع) تا آخرین لحظه برای هدایت مردم تلاش کرد و دست از نصحیت برنداشت.

وی با بیان اینکه ارتکاب گناه در واقع انجام عمل منکر است، تصریح کرد: منکر به معنای انجام کاری است که از منظر الهی شناخته شده نیست.

امام جمعه رشت حق را به جای باطل و باطل را به جای حق دیدن را از عجایب تاریخ انسان عنوان کرد و گفت: اگر آگاهان جامعه اسلامی و انسانی در میدان حضور پیدا نکنند به طور قطع حق به جای باطل و باطل به جای حق نشان داده می‌شود؛ بنابراین بر اهل دل و معنا تکلیف است که باطل به جای حق در جامعه جولان پیدا نکند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: