کد خبر: 3811227
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
گروه اجتماعی ــ مدیر حج و زیارت گیلان از اعزام ۴۷۰ زائر گیلانی به حج تمتع ۹۸ خبر داد و گفت: اولین پرواز حجاج از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در ۱۷ تیرماه انجام خواهد شد.

حسن فعال، مدیر حج و زیارت استان گیلان، در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه اعزام کاروان‌های زائران گیلانی حج تمتع 98 از نیمه دوم تیرماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: باتوجه به اينکه زائران گيلانی مدينه‌قبل هستند، اولین پرواز حجاج از فرودگاه بين‌المللی سردار جنگل رشت در 17 تیرماه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت گیلان 470 نفر است، از ثبت‌نام تمامی مشمولان گیلانی حج تمتع 98 خبر داد و  یادآور شد: گیلان در حج تمتع 98 چهار کاروان دارد که دو کاروان از رشت، ‌یک کاروان از آستانه اشرفیه و یک کاروان از لنگرود اعزام می‌شود.

مدیر حج و زيارت گيلان با اشاره به حضور 17 نفر از عوامل در کاروان حج تمتع استان، تصریح کرد: ‌40 درصد زائران گیلانی دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی هستند. همچنین 60 درصد زائران را بانوان تشکل می‌دهند. مسن‌ترين زائر 85 سال سن و جوانترين زائر 16 سال سن دارد.

فعال با تصریح بر اینکه سال گذشته 475 زائر گیلانی به حج تمتع اعزام شدند، خاطرنشان کرد: کاروان‌های حج تمتع گیلان در سال گذشته نیز مدینه‌قبل بودند، یعنی زائران ابتدا به مدینه و سپس به مکه مشرف شدند.

وی یادآور شد: در سال جاری با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خرید کالای ایرانی توصیه می‌شود زائران حتی‌المقدور نسبت به تهیه سوغاتی در ایران اقدام و از خارج شدن ارز جلوگیری کنند؛ ضمن اینکه این امر سبب رونق اقتصادی نیز می‌شود و از اتلاف وقت در عربستان جلوگیری می‌کند تا زائران بیشتر به جنبه‌های معنوی سفر به سرزمین وحی بپردازند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: