کد خبر: 3806104
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گروه اجتماعی ــ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با اشاره به ساخت صحن امام زما‌ن(عج) در عتبات عالیات از سوی ایران، گفت: در سال جاری این استان متعهد شده دومیلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را تأمین کند.

به گزارش ایکنا از گیلان، غلامرضا عباسپور، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان، روز گذشته، 3 اردیبهشت‌ماه در دیدار با فرماندار شهرستان فومن،‌ با اشاره به استقرار موکب‌های اربعین این ستاد در منطقه سیل‌زده پلدختر، اظهار کرد: هم‌اکنون در این منطقه از استان لرستان به طور روزانه وعده غذایی گرم پخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مردم ایران یک‌هزار و 400 میلیارد تومان جهت بازسازی عتبات عالیات کمک مالی اهدا کرده‌اند، یادآور شد: این نشان می‌دهد مردم در هر شرایط اقتصادی دوستدار اهل بیت(ع) هستند.

عباسپور با بیان اینکه بازسازی عتبات عالیات وظیفه ما است، عنوان کرد: در این زمینه هرچه هزینه شود بازخورد آن در داخل کشور دیده خواهد شد؛ به طوری که سال گذشته هشت میلیون توریست عراقی وارد ایران شدند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان با اشاره به ساخت صحن حضرت علی بن ابی طالب، صحن حضرت زهرا(س) و همچنین در آینده، ساخت صحن امام زمان(عج) توسط ایران، تاکید کرد: همه این پول‌ها توسط مردم تامین و در عراق هزینه می‌شود.

وی با بیان این که در سال جاری استان گیلان متعهد شده دو میلیارد و 400 میلیون تومان را تامین کند، افزود: در این زمینه سهم شهرستان فومن 80 میلیون تومان است.

عباسپور همچنین از برگزاری همایش «نشان محبت» در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: در نظر داریم این برنامه امسال در سطح تمام شهرستان‌ها برگزار شود.

محمود قاسم‌نژاد، فرماندار شهرستان فومن نیز، با قدردانی از خدمات خادمان اهل بیت(ع)، یادآور شد: شهرستان فومن از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند در زمینه بازسازی عتبات عالیات و برگزاری اربعین نقش جدی‌تری داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در اربعین امسال شهرستان فومن به طور مستقل یک موکب جداگانه برای پذیرایی از زائرین برپا می‌کند، افزود: با توجه به پیشینه مذهبی فومن این شهرستان ظرفیت برپایی یک موکب به طور مستقل را دارد.

فرماندار فومن خواستار ترمیم وضعیت فرماندهی و مسئولان موکب شد و خاطرنشان کرد: در این زمینه اگر انگیزه کافی وجود نداشته باشد نمی‌توان دیگران را مجبور به کاری کرد و باید مدیریت وحدت‌رویه داشته باشد. همچنین وظیفه ما این است که خدمات مناسبی را در اختیار زائران قرار دهیم و در خدمت آنها باشیم.

قاسم‌نژاد با استقبال از برگزاری همایش «نشان محبت» در شهرستان، گفت: فومن دارالمؤمنین است و خیران و نیکوکاران این شهر همواره در کارهای خیر پیشقدم هستند.

وی با بیان اینکه مردم فومن همواره دوستدار اهل بیت(ع) بوده و لذا در زمینه کمک مالی به ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز به خوبی نقش‌آفرینی خواهند کرد،‌ متذکر شد: در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان با حضور بزرگان این شهر برنامه «نشان محبت» برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: