کد خبر: 3803285
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی فقیه در گیلان به سالروز رژه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در ۲۹ فروردین‌ماه سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: ولایت‌پذیری و تبعیت از مقام معظم رهبری یکی از مهمترین ویژگی‌های نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، امروز، 24 فروردین‌ماه در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زیباکنار، اظهار کرد: سپاه محبوب همه ملت‌های مستضعف جهان و منفور قدرت‌های سلطه‌گر است.

وی ادامه داد: تاکنون آمریکا هر طرح و برنامه‌ای که برای ایران داشته، نه تنها به جایی نرسیده، بلکه سبب ارتقای توان نظام اسلامی شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حرکت زشت رئیس جمهور آمریکا موجب شد جایگاه معنوی سپاه در دل ملت‌ٰهای مستضعف بیشتر شود، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سبب رشد و تعالی ملت ایران به ویژه سپاه شدند.

آیت‌الله فلاحتی در ادامه به الزامات یک افسر در تراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: وجود مردانی با اراده و نقش‌آفرین از ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، زیرا مردان با اراده می‌توانند دیگران را به تعالی برسانند.

وی دانش‌افزایی را دومین الزام افسر در تراز انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: هر فردی که در بخش خود مکلف به کسب دانش است باید آن را فرا گیرد؛ ضمن اینکه رشد و شکوفایی همه‌جانبه باید در دوران نوجوانی و آغاز جوانی سرشار شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مسلح شدن به دانش‌های روز سومین الزام افسر در تراز انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: تهذیب نفس از جمله اموری است که همه به آن نیاز داریم و این امر در فعالیتی که در دریا و خشکی انجام می‌دهیم تاثیرگذار است.

آیت‌الله فلاحتی بر پرهیز از گناه تاکید کرد و یادآور شد: گناه خانه انسان را می‌سوزاند، زیرا اگر فرد به هر مقصدی در دنیا برسد و از گناه دست بر ندارد خانه درون و بیرونش مشتعل از آتش الهی می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند به خاطر وجود سه مجموعه از آفریده‌های خود عذاب جمعی را نازل نمی‌کند، متذکر شد: خداوند به خاطر چرندگان، کودکان شیرخوار و پیرمردانی که پیشانی به آستان الهی می‌سایند، عذاب جمعی نازل نمی‌کند.

امام جمعه رشت به سالروز رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در 29 فروردین‌ماه سال 58 اشاره کرد و افزود: ولایت‌پذیری و تبعیت از مقام معظم رهبری یکی از مهمترین ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه اطاعت از رهبری واحد می‌تواند جامعه را سامان ببخشد، بیان کرد: اطاعت‌پذیری و تسلیم در برابر رهبری الهی ولی فقیه در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی احیا شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: