کد خبر: 3800947
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در سایه بعثت پیامبر اسلام(ص) تحقق پیدا کرده است، متذکر شد: امروز جمهوری اسلامی یکی از شعبه‌های نورانی بعثت پیامبر(ص) است که توانسته دنیا را نورانی سازد.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی،‌ نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 15 فروردین‌ماه در دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان که به مناسبت عید مبعث رسول اکرم(ص) برگزار شد، با تبریک ایام، اظهار کرد: بشر بدون واسطه الهی رو به جهالت می‌رود.

وی افزود: اسلام دین کامل محسوب می‌شود و این به معنای ناقص بودن دیگر ادیان الهی نیست، بلکه خداوند آنچه بشر نیاز داشته را به تدریج بیان کرده است.

امام جمعه رشت به هویت پیدا کردن زن در نظام اسلام اشاره کرد و گفت: رسول اکرم(ص) پیامبر رحمت، اخلاق و کرامت است و پس از ایشان هیچ پیامبری نخواهد آمد.

نماینده ولی فقیه گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در سایه بعثت پیامبر اسلام(ص) تحقق پیدا کرده است، متذکر شد: امروز جمهوری اسلامی یکی از شعبه‌های نورانی بعثت پیامبر(ص) است که توانسته دنیا را نورانی سازد.

وی تصریح کرد: تسلیم شدن تمام قدرت‌های جهانی در برابر اقتدار جمهوری اسلامی نشات گرفته از بعثت پیامبر اسلام(ص) است.

آیت‌الله فلاحتی در ادامه به سیل اخیر در کشور و کمک‌های مسئولان و مردم به سیل‌زدگان اشاره کرد و یادآور شد: مسدود کردن حساب جمعیت هلال احمر توسط آمریکا در عرصه بین‌المللی به دور از خرد و کرامت انسانی است.

وی با بیان اینکه انسان در جاهایی خط قرمز دارد و این خط قرمزها را باید بداند، خاطرنشان کرد: به پژوهش و دانش و همچنین اخلاق دانشجو باید توجه شود،‌ زیرا اگر اخلاق در دانشگاه نباشد هر چقدر هم خروجی داشته باشیم افراد دیگر به دنبال دانش نیستند.

این کارشناس دینی خواستار ارائه مقاله‌های دارای نوآوری توسط دانشجویان شد و اظهار کرد: به مقاله‌های نوآورانه باید توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ عمومی در استفاده از منابع موجود، بیان کرد: مردم ما به ویژه گیلانی‌ها فرهنگ‌های خوب عقلانی را می‌پذیرند و این امر مستلزم برنامه‌ریزی مسئولان است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی باید برای مردم تبیین شود، عنوان کرد: هنوز جامعه با سبک زندگی اسلامی فاصله دارد و این فرهنگ را باید با استفاده از سیره بزرگان به مردم آموزش داد.

آیت‌الله فلاحتی با آرزوی سالی پر از نشاط و سلامتی برای مسئولان نظام، خاطرنشان کرد: یک مدیر در صورتی موفق است که دارای سلامت روح و روان باشد لذا مدیرانی که از سلامت نفس و روح برخوردارند باید حفظ شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نامگذاری سال «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری، یادآور شد: با توجه به نوسانات ایجاد شده در نرخ ارز مردم ما به این نتیجه رسیده‌اند استفاده از کالای خارجی مقرون به صرفه نیست و افزایش تقاضا برای محصولات داخلی می‌طلبد عرضه افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه مسئولان تلاش کنند تولید در تمام عرصه‌ها رونق پیدا کند، گفت: گیلانی‌ها به کیفیت می‌اندیشند و می‌طلبد به کمیت نیز در راستای رونق تولید توجه داشته باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: