کد خبر: 3835239
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه رشت کربلا را در امتداد غدیر دانست و یادآور شد:‌ حادثه کربلا معلول انحراف جامعه اسلامی از غدیر است.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت امروز، 25 مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر،‌ ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در سال 69، اظهار کرد:‌ گیلان بالغ بر دو هزار و 600 آزاده دارد و بنابراین باید در معرفی این شخصیت‌ها به جوانان اهتمام بورزیم.

وی با تأکید بر لزوم تبیین واقعه غدیر و امامت و ولایت امیرالمومنین علی(ع)‌، افزود:‌ تبیین واقعه غدیر تکلیف شرعی ماست و نباید غفلت صورت بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نظام اسلامی در سایه ولایت امیرالمومنین علی(ع) تبلور یافته است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با ولایتمداری تنیده شده است.

امام‌جمعه رشت کربلا را در امتداد غدیر دانست و یادآور شد:‌ حادثه کربلا معلول انحراف جامعه اسلامی از غدیر است.

وی غفلت از غدیر را بزرگترین انحراف امت اسلام در طول تاریخ دانست و عنوان کرد‌: پیامبر(ص) در غدیر امیرالمومنین علی(ع)‌ را به عنوان رهبر جامعه اسلامی بعد از خود منصوب کرد، اما مسلمانان در این مسئله انحراف ایجاد کردند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه پیامبر(ص) در واقعه غدیر فرمود «هر کس من مولای او هستم علی مولای اوست»، اظهار کرد: معرفی حضرت علی(ع) به عنوان مولا تنها برای دوستی مردم نبوده، بلکه مقام رسالت الهی و خلافت امت اسلامی بوده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه خانواده نقش اساسی در تربیت فرزندان دارد، گفت:‌ فرزندان امروز آینده‌سازان فردای جامعه هستند و لذا باید برای تربیت اسلامی نسل جوان و نوجوان برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به الگوپذیری جامعه از مسئولان، خاطرنشان کرد:‌ مسئولان فرهنگ و تربیتی قبل از اینکه بخواهند دیگران را هدایت کنند، اول باید خودشان را هدایت کرده باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: