کد خبر: 3835236
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام‌جمعه اسالم با بیان اینکه آمریکا امروز جمهوری اسلامی را به عنوان سدی مستحکم مقابل زیاده‌خواهی‌های خود در دنیا می‌بینند، گفت: عداوت و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی چهل سال است که ادامه دارد.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد باقری، امام‌جمعه اسالم امروز، 25 مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر،‌ ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیر به بیان اهمیت و بزرگی این عید بزرگ به واسطه اکمال دین و اتمام نعمت پرداخت و اظهار کرد: رمز این همه ثواب و پاداش که برای غدیر و گرامیداشت آن قرار داده شده به جهت نشان دادن اهمیت ولایت است و اسلام بدون ولایت مورد رضای خدا نیست.

وی سالروز ورود آزادگان به میهن عزیز اسلامی پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعث صدام را گرامی داشت و ضمن تبریک به آزادگان عزیز، افزود: در شأن و مقام و عظمت تلاش و جهاد آزادگان همین بس که امام راحل ما در وصیتنامه سیاسی ـ الهی خویش به این عزیزان سلام رسانده است.

خطیب جمعه اسالم با اشاره به 28 مرداد، سالروز کودتای آمریکایی در سال 1332 و سرنگونی دولت مصدق، اظهار کرد: این مسئله در تاریخ کشور ما باید همیشه مثل یک تابلوی راهنما جلوی چشم ما باشد و همه از آن درس بگیرند که نتیجه اعتماد به بیگانه به خصوص آمریکا چیزی جز سرنگونی و هلاکت نیست.

باقری ادامه داد: دشمنی آمریکا با ایران مربوط به جمهوری اسلامی یا نظام شاهنشاهی نیست، بلکه آنها به دنبال منافع خودشان در کشور ما هستند و بنابراین یک روز از در دوستی وارد شده و روز دیگر با ما دشمنی می‌کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز جمهوری اسلامی را به عنوان سدی مستحکم مقابل زیاده‌خواهی‌های خود در دنیا می‌بینند، گفت: عداوت و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی چهل سال است که ادامه دارد.

امام‌جمعه اسالم با اشاره به سفر اخیر جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به انگلستان و تلاش برای پایان دادن به توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» به دست اروپاییان، گفت: به زودی رسانه‌های انگلیس مرگ بولتون و نابودی استکبار را اعلام خواهند کرد.

وی مقوله فرهنگ را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: چندین بار در مورد آموزش و پرورش صحبت کرده‌ام، اما گویا گوش شنوایی وجود ندارد. مجددا تکرار می‌کنم آموزش و پرورش نقش اساسی در فرهنگ دارد و فرهنگ زیربنای همه مسائل است و این تذکرات را از روی علاقه و شفقت بیان می‌کنم.

باقری به موضوع تصدی وزارت آموزش و پرورش از سوی بانوان اشاره کرد و متذکر شد: این روزها خبرهایی به گوش می‌رسد که برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گزینه وزیر زن هم مطرح است. البته ما با وزارت زنان مخالفتی نداریم و تجربه خوبی از تصدی وزارت بهداشت توسط یک بانو داریم، اما موضوع مورد نظر این است که نباید جایگاه خطیر آموزش و پرورش را به مسئله زن یا مرد وزیر محدود کنیم.

امام‌جمعه اسالم با تأکید بر لزوم عدم بهره‌برداری انتخاباتی از وزارت بانوان در دولت، بیان کرد: واقعا همه مشکلات آموزش و پرورش تمام شده که دولت در این ایام کم باقیمانده از عمر خود بخواهد بحث مرد یا زن بودن وزیر را مطرح کند؟! از دوت می‌خواهیم به فکر حل مشکلات اساسی آموزش و پرورش باشد.

وی ضمن تأکید بر ضرورت حل مشکلات مالی و معیشتی کارکنان آموزش و پرورش، اظهار کرد: در وزارت آموزش و پرورش چه خبر است که مدارسی تحت عنوان «طبیعت» بدون دریافت مجوز پنج سال است فعالیت دارند و هفتاد شعبه در کشور راه‌اندازی کرده‌اند لذا به فکر ارتقای جایگاه و شان معلمان و فرهنگیان باشید، زیرا بعضی از معلمان به خاطر مشکلات عدیده مالی بعد از بازنشستگی افسوس عمر از دست رفته را می‌خورند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: