کد خبر: 3835191
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
گروه سیاست و اقتصاد - رئیس اندیشکده انقلاب کبیر بیانیه گام دوم انقلاب را زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی دانست و گفت: بیانیه گام دوم حاکمیت اسلام را به دنبال دارد.

به گزارش ایکنا از گیلان، ایمان ایمانی‌فر، پژوهشگر و رئیس اندیشکده انقلاب کبیر امروز، 24 مردادماه در نشست «بررسی نقش رسانه‌ها در گام دوم انقلاب» که در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری استان گیلان در رشت برگزار شد، بیانیه گام دوم انقلاب را زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی دانست و اظهار کرد:‌ معتقد به حاکمیت اسلام در جهان هستیم.

وی بیانیه گام دوم انقلاب را به مثابه یک پروژه دانست و افزود:‌ هدف والای این پروژه زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت(عج) است و حضرت حجت تعلق به مردم دنیا دارد لذا باید به دنبال جهانی‌سازی و جهانی شدن بیانیه گام دوم باشیم.

رئیس اندیشکده انقلاب کبیر با بیان اینکه انقلاب اسلامی جهانی شده است، تصریح کرد:‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات ناخودآگاه ما را به سمت جهانی شدن سوق داده است و بالغ بر 90 درصد اخبار در دسترس ماست، اما بیانیه گام دوم یک پروژه جهانی‌سازی است و لذا رهبر انقلاب در پایان چله اول بیانیه گام دوم را صادر فرمودند.

ایمانی‌فر 15 خرداد 42 را نقطه آغاز گفتمان تمدن‌سازی نوین اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فضای تقابل مستقیم حق و باطل در جهان را ایجاد کرد و امروز نیز آن فضا وجود دارد. در واقع تقابل فکری جریان حق و باطل محوری‌ترین موضوع گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی انقلاب اسلامی به عنوان آخرین تفکر توحیدی را در تقابل با لیبرالیسم به عنوان آخرین تفکر مادی بشر دانست و یادآور شد: قیام 15 خرداد سال 42 جنبشی ماندگار و مبدا انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

این پژوهشگر با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی با هیچ یک از متدهای آکادمیک غرب هم‌خوانی نداشت، گفت:‌ امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب تولی و تبری مردم ما رشد کرده است، زیرا انقلاب اسلامی تنها به منقرض کردن رژیم شاهنشاهی محدود نبود، بلکه زمینه‌سازی برای تمدن نوین اسلامی بود.

ایمانی‌فر با تاکید بر لزوم تحلیل علمی و گفتمانی «مدافع حرم»، اضافه کرد:‌ امروز مفهوم و فضای قدرت از سیطره نظامی به قدرت اراده تغییر کرده است.

وی پیشرفت‌های تکنولوژیک، هسته‌ای و علمی را ناشی از تفکر انقلابی دانست و یادآور شد:‌ هرگاه از فضای مقاومت به فضای مذاکره رفتیم تهدیدات نظامی علیه کشور بیشتر شده است لذا همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، بزرگترین چالش کشور ما چالش ذهنی است و برخی به دنبال اثبات «ما نمی‌توانیم» هستند.

رئیس اندیشکده انقلاب کبیر با تصریح بر اینکه بیانیه گام دوم حاکمیت اسلام را به دنبال دارد، اظهار کرد:‌ تفکر انقلابی تفکر غالب جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: