کد خبر: 3835167
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان به احداث موزه دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و گفت: امر مذکور کار پسندیده و شایسته‌ای است، اما مهم‌تر از آن آزادگان و ایثارگران هستند و می‌طلبد نسبت به تهیه مستند و زندگینامه آزادگان توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی،‌ نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز،‌ 24 مردادماه در نشست صمیمی با آزادگان سرافراز گیلانی، با تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار کرد: آزادگان دوران سختی را در اسارتگاه‌های رژیم بعث سپری کردند و خانواده‌های آنها نیز متحمل رنج شدند.

وی به تفاوت آزادگان ایرانی با اسرای دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: آزادگان ایرانی تنها برای حراست از خاک وطن به جبهه‌ها نرفتند، بلکه برای رضای خدا در دفاع مقدس حضور پیدا کردند لذا آزادگان ستارگان آسمانی در روی زمین هستند.

امام جمعه رشت ادامه داد: نظام‌ها، نهضت‌ها و حتی جنبش‌های دینی مواجه با چالش‌هایی در درون خود می‌شوند، اما آزادگان همچنان در مسیری که آغاز کردند پایدار هستند و از آن برنگشته‌اند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی انسان‌هایی را ساخت که پس از چهل سال همچنان راست‌قامت ایستاده‌اند، بیان کرد: هیچ قدرتی را نمی‌توان در تراز آزادگان و ایثارگران دانست؛ بنابراین نه تنها جامعه ایرانی، بلکه تمام مسلمانان دنیا مدیون شهدا، آزادگان و ایثارگران هستند.

وی به احداث موزه دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و گفت: امر مذکور کار پسندیده و شایسته‌ای است، اما مهم‌تر از آن آزادگان و ایثارگران هستند و می‌طلبد نسبت به تهیه مستند و زندگینامه آزادگان توجه ویژه‌ای شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آزادگان اسطوره‌های ایثار و مقاومت هستند، خاطرنشان کرد: آزادگان همیشه باید زنده بمانند تا نسل‌های آینده به ایثارگران دفاع مقدس افتخار کنند. پایداری و مقاومت آزادگان سرافراز در دوران اسارت مثال‌زدنی است و امروز فاتح عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به ایستادگی آزادگان در برابر همه قدرت‌های جهانی در هشت‌سال دفاع مقدس، اظهار کرد: وحی الهی، کتاب خدا، سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بزرگترین دلیل و وسیله برای حفظ آزادگان در دوران اسارت بود و آزادگان در سخت‌ترین شرایط ایستادگی کردند و ملت قدردان این قشر از جامعه است.

وی به توجه مقام معظم رهبری نسبت به مجاهدان عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: آزادگان روحیه ایثارگری را همواره باید حفظ کنند و از مسئولان نیز انتظار داریم فرهنگ ایثارگری را به نسل امروز و بعدی انتقال دهند. به دنبال سیاه‌نمایی نیستم، اما بعضی از مسئولان در پست‌های مدیریتی فقط دنبال مال و جاه هستند و فساد اقتصادی موجود در جامعه معلول ناکارآمدی همین مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه لجام‌گسیختگی در مسائل فرهنگی و بی‌بندوباری در جامعه ایثارگران را رنج می‌دهد، تصریح کرد: می‌طلبد زیربناهای فکری و فرهنگی جامعه درست شود.

آیت‌الله فلاحتی خواستار انتقال فرهنگ ایثارگری توسط آزادگان به فرزندان خود شد و گفت: ایثارگران با مشاهده عیوب و نقص‌ها موارد را بگویند، وارد عرصه شود و از حاشیه‌نشینی پرهیز کنند. همچنین مطالبه عاقلانه، منطقی و دلسوزانه مشکلات را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه در کنار ایثارگران و آزادگان بودن روز طلایی برای ما محسوب می‌شود، اظهار کرد: آزادگان کتاب معرفت، علم، آگاهی و استقامت هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: