کد خبر: 3820873
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
گروه اجتماعی - مدیرکل اوقاف گیلان به بیانات مقام معظم رهبری در قالب بيانيه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: منویات ایشان، نقشه راهی برای آينده كشور است و می‌توان با استفاده از ظرفيت اماكن متبركه برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اقدام كرد.

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان امروز 29 خرداد ماه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین پروایی، نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری طرح نشاط معنوی ویژه ایام تابستان در 120 بقعه متبرکه گیلان، اظهار کرد: اوقاف گیلان برای غنی سازی اوقاف فراغت دانش آموزان و نوجوانان برنامه دارد.

وی از راه اندازی مراکز فرهنگی، قرآن و اجتماعی افق در بقاع متبرکه گیلان خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی مراكز افق، شناسايی، برنامه‌ريزی و اقدام برای كاهش آسيب‌های اجتماعی در مناطق پیرامونی بقاع است.

مدیرکل اوقاف گیلان به بیانات مقام معظم رهبری در قالب بيانيه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: منویات ایشان، نقشه راهی برای آينده كشور است و می‌توان با استفاده از ظرفيت اماكن متبركه برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اقدام كرد.

علیزاده تصریح کرد: امامزادگان بايد برای مقابله با شبيخون فرهنگی دشمن برنامه ارائه دهند چون دشمنان برای مبارزه با فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی در حال تلاش گسترده هستند.

وی گفت: پاسخگویی به اصلی‌ترین نیازهای فرهنگی در قالب خدمات اجتماعی و بازنمایی کارکرد اجتماعی، فرهنگی و قرآنی امامزادگان از اهداف راه اندازی مراکز افق در بقاع متبرکه گیلان است.

مدیرکل اوقاف گیلان اعلام کرد: مواردی همچون ایجاد اشتغال، توجه به ایتام، مصون‌سازی جامعه از طلاق، تلاش برای تسهیل ازدواج آسان، دارو و درمان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی، جانمایی خیریه‌ها در بقاع، تلاش در راستای ایجاد نشاط اجتماعی از جمله اقدامات اجتماعی با محوریت نهاد وقف و بقاع متبرکه است.

در ادامه حجت الاسلام احمد پروایی با تقدیر اقدامات اوقاف گیلان در ایجاد کلاس‌های سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه گفت: ترویج معارف اسلامی به ویژه در حوزه سبک زندگی نیازمند عزم جدی و تلاش هماهنگ است.

وی به تلاش‌های دشمنان اسلام در کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: افزایش آسیب‌های اجتماعی بیانگر از پا ننشستن دشمن است.

پروایی با بیان اینکه دشمنان اسلام برای هر قشر و سنی از جامعه اسلامی برنامه کارشناسی شده دارند، گفت: برای مقابله با هجمه برنامه‌های ضد فرهنگی که اخیرا کودکان را نشانه گرفته باید از متخصصان حوزه تبلیغ که آشنا به علوم روانشناسی و رسانه هستند، بهره برد.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه برای تاثیرگذاری در مخاطب برای ترویج معارف اسلامی باید نخست خانواده را از مخاطرات رویکرد به فرهنگ غرب مطلع کرد، گفت: بقاع متبرکه چون محل رجوع بسیاری از مردم در قالب مسافر و زائر هستند از این نظر امتیاز خوبی دارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: