کد خبر: 3820850
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس بسیج اساتید گیلان گفت:‌ نهضت مطالبه‌گری جامعه دانشگاهی باید در همه عرصه‌ها جاری و ساری باشد و اساتید نسخه شفابخش برای مسائل و مشکلات کشور بنویسند.

به گزارش ایکنا از گیلان، کیوان میرزایی، رئیس بسیج اساتید استان گیلان امروز، 29 خردادماه در همایش روز بسیج اساتید که تحت عنوان «بن‌بست نداریم» در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، انقلاب اسلامی را دورانی طلایی و تکرارنشدنی در پهنه تاریخ ایران دانست و اظهار کرد:‌ در این دوران دانشمندان و اندیشمندان و معلمان و فضلای بسیاری ظهور کردند که علاوه بر داشتن علم تقوا، معنویت و ارزش‌های الهی را سرلوحه خویش قرار دادند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از چهل سال فراز و فرود با قدرت و شایستگی گام در چله دوم گذاشته است، افزود:‌ موفقیت‌های انقلاب در معیارهای علمی و سازندگی و دفاعی و نظامی قابل شمارش و اندازه‌گیری نیست.

رئیس بسیج اساتید گیلان ادامه داد:‌ به زعم آمارهای بین‌المللی توسعه ایران طی چهل سال گذشته قابل مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا نیست. این در حالی است که سرعت پیشرفت جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی و نظامی چندین برابر استانداردهای جهانی می‌باشد؛ البته مشکلاتی نیز در داخل کشور وجود دارد که باید با کمک هم رفع کنیم و بن‌بست نداریم.

میرزایی منابع خدادادی و نیروی انسانی توانمند و سلحشور را مولفه‌های قدرت ایران دانست و یادآور شد: بی‌تردید دانشگاه نقش بسزایی در سرعت بخشیدن به پیشرفت کشور دارد، اما امروز دانشگاه‌های ما کاملا در خدمت اهداف نظام اسلامی قرار نگرفته‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه رسالت کلیدی و حساس خودش را در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کمرنگ پیگیری می‌کند، گفت:‌ نهضت مطالبه‌گری جامعه دانشگاهی باید در همه عرصه‌ها جاری و ساری باشد و اساتید نسخه شفابخش برای مسائل و مشکلات کشور بنویسند.

مدرس دانشگاه مهمترین و اولویت‌دارترین هدف سازمان بسیج اساتید گیلان را ورود نخبگان دانشگاهی به عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دانست و اضافه کرد:‌ اساتید بسیجی گیلان براساس ظرفیت و تخصصشان در کارگروه‌های مختلف عضویت دارند و برای حل مسائل کشور برنامه‌ریزی می‌کنند، زیرا وظیفه ذاتی خود می‌دانند.

میرزایی کشاورزی را محور توسعه گیلان براساس اسناد بالادستی دانست و خاطرنشان کرد:‌ اجرای برخی از طرح‌های گردشگری موجب شده زیست‌بوم و محیط زیست گیلان مورد تجاوز قرار بگیرد و زمین‌خواری در قالب گردشگری رونق پیدا کند، اما اساتید بسیجی با قدرت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها خواهند ایستاد و از عزت و شرافت و کرامت و امکانات و ارزش‌های گیلان دفاع می‌کنند.

رئیس بسیج اساتید گیلان خواستار تغییر نظام ارزشیابی اساتید شد و عنوان کرد:‌ نظام ارزشیابی باید از مقاله‌محوری به حل مسئله تغییر یابد و به جای تولید مقالات تهی و بی‌محتوا که برای کشور عایدی ندارد، به سمت کاربردی شدن علم حرکت کنیم و جوان‌گرایی را مد نظر قرار دهیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: