کد خبر: 3820804
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه دفاع در زینبیه، صیانت از ایران و اسلام است، گفت: شهدای مدافع حرم در خارج مرز‌ها حاضر شدند و برای کشور عزت، اقتدار و افتخار آفریدند.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله معزی، نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر کشور، امروز، 296 خردادماه در یادواره شهدای امدادگر گیلان که در سالن شهدای هلال احمر استان برگزار شد، با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز کشور را مدیون خون پاک شهدا هستیم، اظهار کرد: پاسداشت خون شهدا و پیروی از آرمان های آنان برعهده همه ماست لذا باید به دور از شعار، دین مان را به شهدا ادا کنیم.

وی افزود: دنیا تصور نمی کرد در پایان قرن بیستم در ایران انقلاب می شود، در حالیکه این انقلاب پایه های استکبار را به لرزه درآورد. رژیم شاهنشاهی همه حیثیت، عظمت، تاریخ و فرهنگ ایران را در اختیار استکبار جهانی قرار داده بود و تلاش داشتند تا حکومت شاهنشاهی بماند. حتی کارشناسان غربی معتقد بودند دین در ایران رو به افول و خاموشی است تا اینکه با انقلاب و راهبری امام(ره) توطئه دشمنان نقش برآب شد.

آیت الله معزی گفت: با آغاز جنگ در شهریور‌ماه سال 59، همه کشورها با صدام متحد بودند و ایران به تنهایی در میدان نبرد بود، به همین دلیل همه پیر و جوان، مسلمان و غیر مسلمان با پیروی از امام(ره) در جبهه های حق علیه باطل حاضر شدند تا از ملت ایران و انقلاب اسلامی صیانت کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر کشور گفت: شهدا فرزندان امام(ره) بودند که تمام سرمایه شان که جان شان بود را در دست گرفتند و به جبهه رفتند تا سرانجام پیروزی حاصل شد.

وی بیان کرد: استکبار اکنون تصور می کند که می تواند با تحریم ما را مغلوب کند و ملت را از پای در بیاورد، در حالیکه ملت مسلمان ایران همواره برای دفاع از آرمان های انقلاب و شهدا در عرصه حضور دارد.

آیت الله معزی شهید مدافع حرم «بابک نوری هریس» را جوانی با بصیرت دانست که شرایط حساس دفاع از ناموس و وطن را درک کرده است، گفت: دفاع در زینبیه، صیانت از ایران و اسلام است، شهدای مدافع حرم در خارج مرز ها حاضر شدند و برای کشور عزت، اقتدار و افتخار آفریدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: