کد خبر: 3820475
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
فردا؛
گروه اجتماعی ــ یادواره شهدای امدادگر گیلان فردا، ۲۹ خرداد‌ماه با سخنرانی آیت الله معزی، نماینده‌ ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در سالن اجتماعات شهدای امدادگر استان برگزار می‌شود.

مهدی ولی پور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به برگزاری یادواره شهدای امدادگر، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر دارای 17 شهید امدادگر دفاع مقدس و یک شهید امدادگر مدافع حرم است که جهت کمک رسانی و دفاع از کیان اسلامی به جبهات حق علیه باطل عازم شدند و به درجه رفیع شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه یادواره شهدای امدادگر گیلان صبح فردا، 29 خرداد‌ماه با سخنرانی آیت الله معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در سالن اجتماعات شهدای امدادگر استان برگزار می شود، افزود: شهدای امدادگر علاوه بر دفاع از کیان میهن اسلامی، حافظ جان و سلامتی همرزمان خود بودند که وظیفه ما ترویج روحیه بشر دوستی و از خود گذشتگی این عزیزان در جامعه و بین جوانان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر، سرکشی از خانواده های این عزیزان همچنین تهیه مستندی از زندگی شهدا و خاطرات خانواده و دوستان آنان جهت توزیع بین داوطلبان و نجاتگران و آشنایی با از خودگذشتگی از جمله برنامه های جمعیت دانستند.

ولی پور با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تاثیر زیادی بر فعالیت های هلال احمر دارد، بیان کرد: ماهیت کار در جمعیت هلال احمر مستلزم برخورداری روحیه از خود گذشتگی است که با توجه به این مهم بیان اهداف شهدای انقلاب و شهدای امدادگر تاثیر بسزایی جهت ترویج فعالیت های بشر دوستی در بین اعضا و داوطلبان دارد.

وی، تهیه مستند زندگی شهدا، بیان خاطراتی از این عزیزان از زبان همرزمان و خانواده های شان، تهیه و تدوین کتابچه خاطرات، تهیه تندیس و طراحی و ساخت یادمان شهدا از کارهای در حال اجرای این جمعیت جهت ارائه در یادوراه می باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: