کد خبر: 3820061
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
گروه فعالیت های قرآنی ــ نفرات برتر مسابقات قرآن منطقه یک گیلان شامل شهرستان‌های آستارا، ماسال و تالش معرفی شدند.

به گزارش ایکنا از گیلان، محمدمهدی قربانیان، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف گیلان امروز، 27 خردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: چهل و دومین دوره از مسابقات شهرستانی قرآنی کریم منطقه یک گیلان شامل متسابقان شهرستان‌های آستارا، ماسال و تالش در امامزادگان ابراهیم و قاسم آستارا برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مسابقات قرآنی منطقه یک 45 متسابق بانو و 25 متسابق آقا شرکت کردند، افزود: در رشته «حفظ 5 جزء» یاور پوراصغری، در رشته حفظ 20 جز رضوان بشیری و در رشته حفظ کل محمدجواد کرمی از تالش اول شدند.

قربانیان اعلام کرد: در رشته «اذان» سینا هنری از آستارا، حسن عباسی از رضوانشهر اول و دوم شدند و در رشته «دعاخوانی» بهرام آزموده از ماسال اول شد. در رشته «ترتیل» مرتضی فیضی پور از تالش، محمد سبلانی از آستارا و مهدی حکیمی راد از ماسال اول تا سوم شدند. همچنین در رشته «قرائت» مهدی روشنی از ماسال، هادی غفارزاده از تالش و صادق شکاری رتبه‌های برتر را از آن خود کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف گیلان در خصوص نفرات برتر بخش بانوان گفت: در رشته «حفظ 5 جزء» فاطمه صمدنیا از ماسال، سمیه شهبازی از آستارا و اکرم برزگر از ماسال اول تا سوم شدند. در رشته «حفظ 10 جزء» سولماز مسلمی از آستارا، مهدیه مهدوی از آستارا و زهره نصیری از آستارا رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. همچنین در رشته «دعاخوانی» آمنه فتوحی از ماسال اول، کبری شکری از تالش دوم و سیده فاطمه مقدم از ماسال سوم شدند.
وی اظهار کرد: در رشته «ترتیل» بانوان نیز افسانه دنیایی از آستارا، مائده بشیری از تالش و سیده صغری جلالیان از ماسال در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند. زینب پیدا از آستارا، سمیه آصفی از تالش و فرزانه دنیایی از آستارا هم رتبه‌های اول تا سوم در رشته «قرائت» بانوان را به دست آوردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: