کد خبر: 3819010
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
گروه اجتماعی - رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گیلان با بیان اینکه خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، قزوین و گیلان پنج استان مجری طرح «سفیران اجتماعی» هستند، گفت: شهرستان شفت در گیلان با محوریت پنج کانون فرهنگی و هنری مساجد مجری این طرح است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی رضوانی‌نژاد، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به اجرای طرح «سفیران اجتماعی» در کانون‌های مساجد سراسر کشور، اظهار کرد: این طرح با هدف صیانت از حریم خانواده‌های در معرض آسیب‌های اجتماعی، مطابق با اسناد بالادستی و به منظور احیا و تقویت کارکردهای اجتماعی مساجد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور به صورت آزمایشی در پنج استان برگزار می‌شود، افزود: خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، قزوین و گیلان پنج استان مجری طرح «سفیران اجتماعی» هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گیلان با تاکید بر لزوم اجرای طرح مذکور در شهرستان آسیب‌پذیر هر استان، تصریح کرد: برای برگزاری این طرح پنج شهرستان از پنج استان در سطح کشور انتخاب شدند. شهرستان شفت در استان گیلان با محوریت پنج کانون فرهنگی و هنری مساجد مجری این طرح است.

رضوانی‌نژاد با اشاره به استقبال مسئولان شهرستان شفت از اجرای طرح «سفیران اجتماعی»، یادآور شد: احیای کارکردهای مساجد در ارائه خدمات به خانوارهای پیرامون مسجد، تحلیل وضعیت فرهنگی اجتماعی خانوارهای اطراف مساجد، ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی، خدمت‌رسانی داوطلبانه و صمیمانه، تقویت راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای سطح دانش و مهارت جامعه از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

وی از حضور هیئت ناظر طرح «سفیران اجتماعی» در گیلان خبر داد و بیان کرد: این هیئت فردا، 23 خردادماه در طی سفری یک‌روزه به استان ضمن برگزاری جلسه توجیهی کانون‌های مساجد شهرستان شفت در دفتر امام جمعه این شهرستان، با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: