کد خبر: 3818389
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
گروه اجتماعی - نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آیت‌الله امینیان دلداده انقلاب اسلامی و‌ امام(ره) بود، تصریح کرد: آیت‌الله امینیان با اجازه امام خود را وقف مردم و خلق‌الله کرد.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز،‌ 20 خردادماه در چهارمین سالگرد ارتحال آیت‌الله امینیان، نماینده فقید مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه اشرفیه که در حسینیه اعظم آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف(ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در مجلس نکوداشت عالمی فرزانه و شخصیتی بزرگ از سرزمین ولایتمدار گیلان حضور پیدا کردیم.

وی به جایگاه و نقش عالمان شیعه در طول تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: مقاومت شیعیان در برابر هجوم فرهنگ‌های بیگانه در طول تاریخ در سایه تلاش مجاهدانه و مستمر عالمان شیعه بوده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم مسلمان ایران و عراق در سایه عالمان شیعه در صراط مستقیم و در مسیر اهل بیت(ع) باقی ماندند، تصریح کرد: عالمان دین نقش بی‌بدیل و جایگاهی روشن در نگه داشتن مردم و جامعه اسلامی در صراط مستقیم داشته‌اند.

آیت‌الله فلاحتی به تاثیر عالمان دین در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: تزکیه نفس و تربیت انسان‌ها از ویژگی‌های عالمان دین است.

وی با اشاره به اینکه وجود مربی خوب موجب رشد انسان می‌شود، بیان کرد: در یک قرن اخیر عالمان تاثیرگذاری مانند میرزای شیرازی، میرزا حبیب‌الله رشتی، آقا سید ابوالقاسم خویی، آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(ره) در ایران و عراق بودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به کسب علوم دینی آیت‌الله امینیان از آیت‌الله بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) اشاره کرد و یادآور شد: آیت‌الله امینیان دنبال مقام، مال و معصیت نبود و این ویژگی‌ها از ایشان یک الگو بین مردم ساخت.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اگر انسان تربیت نشود و در آغاز نوجوانی و جوانی کسی او را تربیت نکند به بی‌راهه می‌رود، اظهار کرد: امام راحل فرمود «اگر انسان خود را مهذب نکند بیم آن می‌رود با قلبی بغض‌آلود نسبت به خدا جان بسپارد».

وی به نام پرآوازه آیت‌الله امینیان در گیلان و ایران اشاره کرد و افزود: اگر آیت‌الله امینیان در حوزه علمیه قم می‌ماند امروز فیلسوف دیگری مانند آیت‌الله آملی داشتیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آیت‌الله امینیان دلداده انقلاب اسلامی و‌ امام(ره) بود، تصریح کرد: آیت‌الله امینیان با اجازه امام خود را وقف مردم و خلق‌الله کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: