کد خبر: 3812224
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
گروه اجتماعی - استاندار گیلان گفت: در برپایی موکب‌های اربعین حسینی از بودجه دولتی نباید استفاده شود،‌ زیرا در مشارکت مادی مردمی یک ارزش معنوی والا مستتر است که با استفاده از بودجه عمومی اثرگذاری اجتماعی این اقدام اعتقادی کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ مصطفی سالاری،‌ استاندار گیلان عصر امروز، 26 اردیبهشت‌ماه در جلسه ستاد اربعین حسینی، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و توفیق خدمت به زائران حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع)، اظهار کرد: کسب رضایت زوار داخلی و خارجی با ایجاد امکانات و زیرساخت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به پیش‌بینی افرایش تعداد زوار خارجی در اربعین حسینی امسال اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حذف هزینه ویزا برای زائران ایرانی باید آمادگی‌ها بر مبنای روند افزایشی زائران وجود داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت توجه جدی به پشتیبانی موکب‌ها، اعزام زائران و رعایت تشریفات عبور زوار از مرز تاکید و تصریح کرد: در سال جاری برنامه‌ریزی‌ها براساس تمرکز اقدامات ملی در استان‌ها شکل گرفته است.

سالاری ایجاد زمینه خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده را بر مبنای تمرکز بر اقدامات استانی عنوان کرد و متذکر شد: در سیل اخیر از ظرفیت موکب‌های استان گیلان در مناطق سیل‌زده ایلام، لرستان و خوزستان استفاده شد که جای قدردانی از تلا‌ش و همراهی این عزیزان دارد.

وی همچنین بر لزوم جلوگیری از هرگونه اقدام بدون هماهنگی با ستاد اربعین حسینی تاکید و تصریح کرد: در برپایی موکب‌ها از بودجه دولتی نباید استفاده شود،‌ زیرا در مشارکت مادی مردمی یک ارزش معنوی والا مستتر است که با استفاده از بودجه عمومی اثرگذاری اجتماعی این اقدام اعتقادی کاهش پیدا می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه گیلان در مسائل عمرانی در مرز مهران استان معین برای ایلام است، گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با همکاری دستگاه‌های عمرانی درخصوص ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز به ویژه پارکینگ زودتر از موعد اقدام کنند.

وی با تاکید بر لزوم پیش‌بینی مورد نیاز در تردد زائران، عنوان کرد: با توجه به عدم تمرکز در بازگشت زوار نسبت به زمان رفت باید با برنامه‌ریزی لازم اطلاع‌رسانی دقیق برای ایجاد نظم در بازگشت انجام گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تقسیم کار دستگاه‌های اجرایی و مشارکت‌های مردمی به صورت یکپارچه تاکید و تصریح کرد: فرمانداران با تسریع در برگزاری جلسات ستاد اربعین در شهرستان‌ها نسبت به تمهید مقدمات اقدام کنند.

وی به بروز برخی مشکلات در زیرساخت‌های اینترنتی و گذرنامه در زمان ورود زوار خارجی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از هم‌اکنون باید تمامی جوانب برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در نظرگرفته شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در صورت امکان از ظرفیت قطار نیز برای تردد زائران اربعین می‌توانیم استفاده کنیم، افزود: در صورت تحقق این ظرفیت باید برای فروش بلیط اطلاع‌رسانی گسترده شود.

سالاری نقش صدا و سیما و رسانه‌ها را در اطلاع‌رسانی صحیح به منظور جلوگیری از سردرگمی مردم بسیار موثر ارزیابی کرد و یادآور شد: باید تلاش شود با استفاده از ابزارهای تبلیغی مردم را برای حضور گسترده در پیاده‌روی اربعین ترغیب کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: