کد خبر: 3804543
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
همزمان با ماه رمضان؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با اشاره به برگزاری ۱۲ محفل انس با قرآن در سطح این شهر گفت: جشنواره قرآنی ویژه کارگران شهرداری رشت در ماه رمضان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از گیلان، علیرضا حسنی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، امروز، 28 فروردین‌ماه در جلسه‌ای که با حضور فعالان حوزه قرآن و عترت شهرداری برگزار شد، با اشاره به به برنامه‌های پیش‌بینی شده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: محفل انس با قرآن به منظور استقبال از ماه مبارک رمضان اولین برنامه‌ای است که از سوی سازمان تدارک دیده شده که در هفته منتهی به ماه رمضان مقارن با ۲۶ شعبان و سالگرد شهادت شهید مطهری برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری ۱۱ محفل انس با قرآن کریم در ۵ منطقه رشت طی سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال نیز همانند سال گذشته محافل انس با قرآن کریم در ۱۰ مسجد شهر رشت برگزار خواهد شد و یک محفل انس با قرآن نیز به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) در پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب(شهرداری رشت) برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی ویژه کارگران شهرداری اعم از پاکبانان و کارگران فضای سبز، گفت: این جشنواره قرآنی برنامه دیگری است که توسط سازمان در رشته‌های روانخوانی، ترتیل، اذان و دعاخوانی(دعای توسل) برگزار می‌شود.

حسنی ادامه داد: مسابقات قرآنی ویژه خانواده‌های کارگران شاغل شهرداری همزمان با جشنواره قرآنی کارگران شهرداری به مناسبت این ماه مبارک برگزار می‌شود که اطلاعات تکمیلی در‌خصوص نحوه و زمان برگزاری مسابقه متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مسئول قرآنی سازمان و سایر همکاران، خواستار جلسات منظم و مستمر توسط این کارگروه با سایر متولیان و دستگاه‌های فرهنگی از قبیل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان گیلان، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان و سایر نهادها در راستای برنامه‌ریزی و همپوشانی فعالیت‌های فرهنگی در سطح شهر رشت شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: