کد خبر: 3800527
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نامگذاری سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری در سال 98، اظهار کرد: اکنون بهترین زمان برای ارتقای کمی و کیفی محصولات داخلی است.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی،‌ نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 11 فروردین‌ماه در دیدار نوروزی جمعی از مدیران کل و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی،‌ با تبریک سال جدید و آرزوی توفیق برای خدمت مسئولان نظام به مردم، اظهار کرد: استفاده از صاحب‌نظران و کارشناسان دلسوز باید از برنامه‌های مسئولان باشد، زیرا بهره بردن از نظر کارشناسان رمز موفقیت مدیران است.

وی به تنوع محصولات صنایع دستی گیلان اشاره کرد و افزود: ترویج و تشویق تولید صنایع دستی با توجه به فراوانی محصولات در رونق اقتصادی تاثیرگذار است.

امام جمعه رشت با اشاره به تاثیر ورزش‌های بومی و محلی در ایجاد نشاط بین مردم، بیان کرد: بسیاری از ورزش‌های بومی و محلی گیلان به فراموشی سپرده شده و ترویج این ورزش‌ها در ارتقای سلامت جامعه موثر است؛ بنابراین می‌طلبد این ورزش‌ها در نقاط مختلف استان احیا شود.

وی تنوع غذایی را از ظرفیت‌های گیلان عنوان کرد و گفت: جوانان علاقمند به غذاهای فست‌فودی هستند و لذا معرفی غذاهای بومی به نسل امروز بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم مدیریت رستوران‌های غیر مجاز در استان، خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسه برای مدیران رستوران‌ها خواسته‌های خود را به آنها بیان کنید.

آیت‌الله فلاحتی خواستار حضور مسئولان بین مردم شد و یادآور شد: مدیر باید برای خدمت‌رسانی به مردم در تلاش باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری در سال 98، اظهار کرد: حوادث ناشی از مشکلات اقتصادی کشور موجب افزایش تقاضای 30 درصدی کالای ایرانی توسط مردم شده و اکنون بهترین زمان برای ارتقای کمی و کیفی محصولات داخلی است.

امام جمعه رشت در ادامه به اجرای طرح «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: احیای بقاع متبرکه به عنوان مرکز نشر معارف دینی حائز اهمیت است.

آیت‌الله فلاحتی همچنین خواستار توسعه طرح مذکور در تمام روستاهای دارای امامزاده در گیلان شد و بیان کرد: توصیه می‌شود از افراد با اخلاق خوب در این طرح استفاده شود.

وی با بیان اینکه شاهد تلاش مسئولان و مردم با توجه به سیل‌های اخیر در نقاط مختلف بودیم، تصریح کرد: تلاش شبانه‌روزی راهداران در باز نگه داشتن راه‌های مواصلاتی قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به حضور مردم ایران در مواقع نیاز در صحنه اشاره کرد و گفت: رافت و نجابت مردم ایران زبان‌زد تمام ملت‌هاست و نوعدوستی را باید از این مردم یاد گرفت.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه بستر ایجاد شده در کشور اقبال مردم به کالای ایرانی را رونق داده است، خاطرنشان کرد: سازمان استاندارد به عنوان دستگاه مچ‌گیری نیست، بلکه نقش هدایتگری واحدهای تولیدی به منظور ارتقای تولید را بر عهده دارد.

وی بر تشویق استفاده از کالای ایرانی در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: هر فردی که کالای داخلی را خریداری می‌کند سبب عزت ایرانی‌هاست. ارتقای کمی و کیفی تولیدات داخلی لبیک به ندای مقام معظم رهبری در سال رونق تولید بوده و لذا نامگذاری سال «رونق تولید» برگرفته از هنجار گرایش مردم به کالای ایرانی و کاهش واردات است.

امام جمعه رشت به محدود بودن منابع در پاسخ به تمام مطالبات مردم اشاره کرد و افزود: شنیدن دردهای جامعه توسط مسئولان موجب آرامش مردم می‌شود. در واقع تکریم معنوی بیش از تکریم مادی موثر است و مدیر موفق باید بتواند سخنان مردم را به خوبی بشنود.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود کاستی‌هایی در سال حمایت از کالای ایرانی در جامعه اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات مربوط به عوامل خارجی و بخشی دیگر مربوط به عوامل داخلی است.

وی با بیان اینکه نامگذاری سال «رونق تولید» به طور فنی توسط مقام معظم رهبری انجام شده است، خاطرنشان کرد: مشاهده افق‌ها بسیار مهم است و فردی که افق را می‌بیند با سرعت و دقت حرکت می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: