کد خبر: 3691448
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
مسئول کانون های مساجد گیلان:
گروه اجتماعی: حجت الاسلام پورابراهیم از برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در کانون های مساجد گیلان خبر داد و گفت: اشاعه فرهنگ فاطمی زمینه ساز گسترش و تبلیغ ارزش های دینی است.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، با بیان اینکه حضرت زهرا(س) تربیت شده مکتب نبوی است، گفت: دخت نبی مکرم اسلام(ص) بهترین الگو برای زنان در جامعه اسلامی است که توجه به سیره این بانوی بزرگوار، سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه، اظهار کرد: اشاعه فرهنگ فاطمی زمینه ساز گسترش و تبلیغ ارزش های دینی است و کانون های مساجد در این زمینه رسالتی خطیر دارند.

حجت الاسلام پورابراهیم با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد به مناسبت شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) برگزار می شود، تصریح کرد: تبیین سیره این بانوی بزرگوار و شناخت ابعاد مختلف شخصیت ایشان در سلسله گفتمان های فاطمی از مهمترین برنامه کانون های مساجد در ایام فاطمیه است.

این کارشناس دینی از برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در کانون های مساجد گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام برنامه های ایام الله دهه فجر رنگ و بوی فاطمی داشت و با هدف ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه اجرا شد.

وی برگزاری ایستگاه های نقاشی مرتبط با ایام فاطمیه، ایستگاه صلواتی، مسابقه عکس فاطمیه، نمایشگاه های کتاب با موضوع عفاف و حجاب فاطمی، توزیع محصولات فرهنگی، برگزاری دعاهای مخلتف و مداحی و سوگواری را از برنامه های فرهنگی و هنری کانون های مساجد گیلان در ایام فاطمیه دانست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: