کد خبر: 3503403
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
گروه اجتماعی: مراسم آغاز ساخت یادمان شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور رئیس این واحد دانشگاهی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، روز گذشته، 12 خرداد مراسم آغاز ساخت یادمان شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور رئیس این واحد دانشگاهی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد واحد رشت در این مراسم، با اشاره به اینکه امروز نشستن ما در بنای یادمان شهدای گمنام تجدید میثاق با شهدا است، خاطرنشان کرد: شهدای ما در مقابل دشمن می‌جنگیدند و سینه خود را مقابل دشمنان ولی خود سپر می‌کردند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی مراحل پیشرو در موضوعات انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است، افزود: سیاست کلی فرهنگی ما برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است.

این کارشناس دینی با بیان اینکه دانشگاهیان ما در استقبال از شهیدان سنگ تمام گذاشتند، تصریح کرد: این حرکت در نوع خود بی نظیر بوده است و این در کارنامه دانشگاه آزاد اسلامی بوده و به خود می بالیم.

وی با تشکر ویژه از بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی، بیان کرد: بنای یادمان شهدای گمنام در نوع خود بی‌نظیر است و در کشور همانند این بنا وجود ندارد. این بنا براساس بافت جغرافیایی گیلان طراحی شده و ستون‌های هشت گانه آن برگرفته از هشت سال دفاع مقدس است.

علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز، عنوان کرد: بنایی که در دست احداث است از دقت بالایی برخوردار بوده و با زحمت فراوانی شکل گرفته است و امیدواریم در شان مقام و منزلت شهیدان باشد.

وی با بیان اینکه در کشوری امن زندگی می‌‌کنیم، افزود: امیدواریم بتوانیم ذره‌ای از فداکاری‌ها و رشادت‌های شهیدان را که باعث شدند امروز شاهد کشوری امن باشیم را با یاد کردن جبران کنیم.

امیرتیموری از ساخت دیوار سبز شهدا در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی رشت خبر داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: